Bezpłatne niszczenie dokumentów do 31.03.2024

Szyfrowanie danych i usługi kryptograficzne

Bezpieczne przechowywanie danych, a także ich przesyłanie to element, o którym musi bezwzględnie pamiętać każda firma. Korzystając z naszej usługi szyfrowania zabezpieczysz dane w Twojej firmie, a także wszystkie procesy związane ich przetwarzaniem i transferami.

niszczenie dysków twardych - infografika

Czym jest kryptografia?

Kryptografia to nauka o szyfrowaniu, a ściślej o bezpiecznym przechowywaniu i przekazywaniu informacji. Kryptografia zajmuje się tworzeniem szyfrów zabezpieczających wiadomości przy pomocy kluczy szyfrujących. Dzięki temu zaszyfrowana informacja, czy też baza danych lub dysk jest dostępny tylko dla osób upoważnionych, posiadających klucz odszyfrowujący.

Kiedy potrzebne jest szyfrowanie szyfrowanie danych?

Szyfrowanie, choć najczęściej nie zdajemy sobie z tego sprawy, towarzyszy nam na co dzień, wszędzie tam, gdzie potrzebny jest bezpieczny transfer danych, czyli przy logowaniu na skrzynkę e-mail, podczas logowania do banku, czy też gdy wysyłamy sms, a nawet prowadzimy rozmowę telefoniczną.
Szyfrowanie jest niezbędne, gdy zależy nam na bezpiecznym przechowywaniu danych, a także ich transferze. Dane mogą być zasobem firmy, ale to również przelew bankowy, mail, sms, czy rozmowa telefoniczna. W każdym z tych przypadków dane są szyfrowane, tak aby osoby trzecie nie miały do nich dostępu. Dzięki temu, nie jesteśmy podsłuchiwani, możemy bezpiecznie dokonywać przelewów bankowych, logować się, a także zabezpieczać pojedyncze plik, bazy danych czy też całe dyski.

Dlaczego szyfrowanie danych jest ważne?

Szyfrowanie to podstawa bezpieczeństwa, bez której dziś nie będzie funkcjonować żadna firma i instytucja, program lub aplikacja, strona internetowa, a także osoba prywatna. Dzięki szyfrowaniu zachowujemy prywatność i zabezpieczamy dane i informacje, które nie mogą i nie powinny trafić do nieupoważnionych osób.

Szyfrowanie danych zabezpiecza sprzed atakami

Jest szczególnie ważne, w przypadku firm i instytucji, które operując różnymi danymi, są narażone na ataki ze strony hakerów, konkurencji, a także zdarzenia losowe, które mogą spowodować wyciek danych. Firmy przechowują oraz transferują różne dane - wewnętrzne zasoby firmy (np. raporty, wyciągi bankowe, analizy, opisy nowych produktów), dane do logowania pracowników, dane osobowe klientów i kontrahentów. Dla osób zainteresowanych mogą stanowić cenne źródło informacji o firmie, a przede wszystkim być źródłem danych osobowych, które można sprzedać lub wykorzystać na własne potrzeby.

Bądź profesjonalistą

Żadna poważna firma nie może pozwolić sobie na wyciek danych. Po pierwsze, ze względu na sankcje i kary (bardzo wysokie), jakie nakłada UODO oraz przepisy RODO i Uchwała o ochronie danych osobowych. Po drugie, wyciek danych klientów lub wewnętrznych zasobów, świedczy o braku profesjonalizmu i skutecznie odstrasza partnerów biznesowych.

Co szyfrujemy:

  • dyski twarde
  • dyski i nośniki wymienne
  • pliki i foldery
  • pocztę i załączniki
  • teksty
  • dyski wirtualne i chmury
  • archiwa

Szyfrowanie danych

W niemal każdej firmie codziennie operuje się ogromną ilością danych. Niektóre z nich są mało znaczącymi informacjami, jednakże mogą wśród nich znajdować się również poufne dane dotyczące np. klientów lub pracowników firmy. Brak dbałości o kwestie bezpieczeństwa w zakresie przechowywania oraz przesyłu danych może skutkować niepożądanymi konsekwencjami. Nieodpowiednio chronione informacje stanowią prawdziwy kąsek dla cyberprzestępców, jak również dla konkurencyjnych organizacji.

W jakich momentach poufne dane mogą być zagrożone? Na atak hakerów szczególnie narażone są informacje przesyłane np. drogą mailową. Niebezpieczeństwo dotyczy również niezabezpieczonych danych przechowywanych na twardym dysku lub w chmurze. Poufne informacje o Twojej firmie, klientach czy pracownikach mogą być dla potencjalnego hakera bardzo wartościowe, dlatego ich skuteczna ochrona jest koniecznością.

Szyfrowanie danych – Warszawa

Szyfrowanie danych w firmie ma na celu maksymalne podniesienie poziomu ich bezpieczeństwa i ochronę przed niepowołanymi osobami, które mogłyby ich użyć do realizacji własnych celów. Nasza firma świadczy profesjonalne usługi w zakresie kryptografii w Warszawie. Zaszyfrowane informacje oraz bazy danych są niedostępne dla osób, które nie posiadają ku temu uprawnień. Dzięki temu zachowane jest należyte bezpieczeństwo danych.

Czy możliwe jest samodzielne szyfrowanie danych w firmie?

Wiele firm podążając za głosem rozsądku samodzielnie szyfruje dokumenty oraz nośniki danych. Naturalnie jest to właściwy krok w drodze do ochrony poufnych danych, ale niestety może okazać się niewystarczający. Metody kryptograficzne, z których korzystają hakerzy, stają się coraz bardziej wyrafinowane i zaawansowane. Z tego względu, samodzielne szyfrowanie baz danych oraz poufnych informacji jest utrudnione i nie zawsze skuteczne.

W HSM Recycling podążamy za rozwojem technologii i wdrażamy nowoczesne rozwiązania. Nasze metody szyfrowania danych w firmie zapewniają wysoką efektywność i skutecznie chronią informację przed niepowołanymi osobami. Szyfrować można pojedyncze pliki i dokumenty, ale również całe archiwa, dyski, nośniki wymienne, pocztę, przesyłane załączniki, a także dyski wirtualne oraz chmury. Możesz zadbać o bezpieczeństwo wszystkich ważnych informacji dotyczących Twoich pracowników i kontrahentów, a także szczegółowych danych Twojej firmy.

Niezawodne szyfrowanie danych w firmie

Skuteczna ochrona danych ma znaczenie bez względu na profil działalności. Każda firma jest zobowiązana do właściwego przechowywania oraz zabezpieczenia poufnych informacji. Warto mieć na uwadze, że niewłaściwa ochrona danych jest niezgodna z przepisami RODO i może skutkować nałożeniem wysokich sankcji. Aby uniknąć kosztownych kar, najlepiej zawczasu zadbać o najlepszą ochronę wrażliwych danych. Jest to niezwykle ważne nie tylko ze względu na obowiązujące przepisy wynikające z ustawy o ochronie danych osobowych, ale również dla poszanowania praw oraz prywatności pracowników i klientów. Dbanie o bezpieczeństwo danych i skuteczne zabezpieczenie ich przed atakiem hakerów należy do obowiązków każdej szanującej się firmy.

Bezpieczne szyfrowanie danych? Zaufaj profesjonalistom!

Szyfrowanie danych umieszczonych na dysku, nośniku danych, w chmurze bądź w cyfrowych archiwach najlepiej powierzyć profesjonalnej firmie. HSM Recycling specjalizuje się w szyfrowaniu baz danych oraz poufnych informacji w firmach o różnych profilach działalności. Bazując na posiadanym doświadczeniu, gwarantujemy wysoką jakość usług oraz profesjonalne podejście do każdego Klienta. Korzystamy z nowoczesnego oprogramowania, które daje najlepsze efekty w zakresie ochrony danych firmowych. Nasze usługi świadczymy w Warszawie i w okolicznych miejscowościach.

Skuteczne i bezpieczne szyfrowanie danych w firmie to podstawa każdej działalności. Z HSM Recycling zapewnisz maksymalne bezpieczeństwo przechowywanym informacjom!

Kontakt z HSM Recycling

HSM Recycling Spółka Cywilna

ul. Mianowskiego 24/30
02-044 Warszawa

Sebatian Dudecki: 720-875-885
Hubert Dudecki: 513-138-109

Aktualności

Zakaz sprzedaży plastikowych produktów - czym jest dyrektywa plastikowa?

W dzisiejszych czasach walka z plastikiem i innymi szkodliwymi związkami staje się priorytetem na całym świecie. Jednym z najnowszych kroków w tym kierunku jest wprowadzenie zakazu plastikowych naczyń i sztućców w kolejnym kraju. To nie tylko symboliczny gest, ale także znaczący krok w kierunku ochrony środowiska. Tym razem chodzi o Anglię, gdzie od października 2023 roku wszedł w życie zakaz używania jednorazowych plastikowych sztućców, talerzy, ale także styropianowych kubków czy pojemników na żywność. Wcześniej takie zakazy wprowadzono już w sąsiadującej Szkocji oraz Walii.

Podatek od plastiku - nowy obowiązek wchodzi w życie od początku roku

Od 1 stycznia 2024 roku obowiązuje nas nowy podatek od plastiku, który ma na celu ograniczenie zużycia tego materiału i ochronę środowiska. Podatek ten dotyczy producentów i importerów opakowań z tworzyw sztucznych, a także sprzedawców towarów w takich opakowaniach. Jak wpłynie on na nasze portfele i na gospodarkę? Jedno wiemy na pewno - za zakupy czy jedzenie na wynos zapłacimy więcej, bowiem należy doliczyć od 20 do 25 groszy za plastikowe opakowania. Właściciele biznesów z kolei będą musieli dbać o właściwy recykling.

Ochrona danych w samochodzie - raport o zbieraniu danych w samochodach

W dzisiejszym, coraz bardziej zautomatyzowanym świecie, samochody stają się również coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Jednakże w miarę jak technologia wchodzi w sferę motoryzacji, pojawiają się nowe wyzwania dotyczące ochrony danych. Raporty ostatnich lat wykazują, że nasze samochody gromadzą i przetwarzają ogromne ilości informacji na nasz temat, a ochrona tych danych pozostawia wiele do życzenia. Technologia stosowana w najnowszych autach nie rejestruje bowiem tylko informacji o lokalizacji i prędkości, ale także inne dane. Jakie więc kroki możemy podjąć, aby chronić naszą prywatność i bezpieczeństwo w motoryzacji?

Karty płatnicze z kukurydzy - nowość od Ekologicznego Banku Pocztowego

W miarę rosnącej naszej świadomości ekologiczna, coraz więcej instytucji finansowych podejmuje inicjatywy mające na celu zmniejszenie swojego wpływu na środowisko. Jednym z takich innowacyjnych kroków jest wprowadzenie kart płatniczych wykonanych z kukurydzy przez Bank Pocztowy. To zdecydowanie krok w dobrą stronę w dążeniu do bardziej zrównoważonego i przyjaznego dla środowiska systemu bankowości. Klienci banku będą mogli skorzystać z tej opcji już od 1 listopada 2023 roku. Skąd jednak wziął się taki pomysł na karty płatnicze właśnie z kukurydzy?

ekologiczny styl życia, dlaczego warto zacząć żyć ekologicznie z początkiem roku?

Nowy rok to czas, kiedy wielu z nas stawia sobie nowe cele i postanowienia. Może wśród nich jest też chęć zmiany swoich nawyków na bardziej przyjazne dla środowiska? Jeśli tak, to gratulacje, w końcu ekologiczny styl życia to nie tylko korzyść dla planety, ale też dla naszego zdrowia, samopoczucia i portfela. Jak jednak zacząć przygodę z ekologią i jakie kroki podjąć, aby zmniejszyć swój ślad węglowy, nie odmawiając sobie niczego, a wręcz czerpiąc przyjemność?

Bezpieczeństwo danych osobowych - jakie są zasady ochrony danych obywateli?

W ostatnich latach zagadnienia związane z bezpieczeństwem danych stały się jednym z najważniejszych wyzwań w erze cyfrowej. W odpowiedzi na rosnące zagrożenia i troskę o ochronę prywatności obywateli, rząd postanowił wprowadzić więc nowe rozwiązania, mające na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa danych. Już pod koniec 2023 roku, a konkretnie 17 listopada rozpoczął się proces związany z wdrożeniem odpowiednich zabezpieczeń, które mają nas w przyszłości ustrzec przed ewentualnymi konsekwencjami kradzieży tożsamości. Poniżej postaramy się zgłębić szczegóły I etapu nowego projektu, który ma zrewolucjonizować ochronę informacji obywateli.

Czyszczenie dysku Windows 10 - jak oczyścić komputer ze śmieci

Komputery są już nieodłącznym towarzyszem w każdej firmie. Z biegiem czasu nagromadzone na nich pliki i śmieci mogą spowolnić działanie sprzętu. Czyszczenie dysku Windows 10 to skuteczny sposób na przywrócenie sprawnego funkcjonowania komputera. Jednak nie zawsze samo czyszczenie jest odpowiednim działaniem. W przypadku nagromadzenia dokumentów, a także po upływie ustawowego ich przechowywania, konieczne może być nawet niszczenie dysków. W niniejszym artykule dowiesz się, dlaczego warto regularnie przeprowadzać czyszczenie systemu Windows, a także jak to zrobić i kiedy niezbędne okaże się skorzystanie z utylizacji urządzeń elektronicznych w firmie!

Na święta nowy typ oszustwa. Tym razem na "wstrzymaną paczkę"

Święta Bożego Narodzenia to czas radości, prezentów i miłości. Niestety, to także okres, w którym oszuści intensyfikują swoje działania, wykorzystując świąteczny zgiełk i wzmożoną aktywność zakupową. Jednym z najnowszych trendów w dziedzinie oszustw internetowych jest tajemnicza "wstrzymana paczka". Od wielu dni możemy zaobserwować ten proceder, który dotyczy dwóch największych dostawców w naszym kraju, czyli inPost oraz Poczty Polskiej. Poniżej dokładnie przyjrzymy się tej nowej technice oszustw, omówimy, jak się przed nią bronić, a także dowiemy dowiemy się, dlaczego warto być szczególnie czujnym w okresie przedświątecznym.

Jakie odpady możemy poddać recyklingowi?

Recykling to kluczowy element dbania o naszą planetę i zachowanie zasobów naturalnych. Zrozumienie, jakie odpady możemy poddać recyklingowi, to w końcu nie tylko kwestia ekologii, ale także aktywnego zaangażowania każdego z nas w tworzenie zrównoważonej przyszłości.Warto mieć jednak świadomość, że nie wszystkie rodzaje odpadów możemy poddawać recyklingowi. Dlatego też poniżej postaramy się omówić najważniejsze aspekty z nim związane i przedstawić materiały, którym warto dawać „drugie życie”.