Bezpłatne niszczenie dokumentów do 30.06.2023

HSM Recycling - szyfrowanie danych i kryptografia

Bezpieczne przechowywanie danych, a także ich przesyłanie to element, o którym musi bezwzględnie pamiętać każda firma. Korzystając z naszej usługi szyfrowania zabezpieczysz dane w Twojej firmie, a także wszystkie procesy związane ich przetwarzaniem i transferami.

niszczenie dysków twardych - infografika

Czym jest kryptografia?

Kryptografia to nauka o szyfrowaniu, a ściślej o bezpiecznym przechowywaniu i przekazywaniu informacji. Kryptografia zajmuje się tworzeniem szyfrów zabezpieczających wiadomości przy pomocy kluczy szyfrujących. Dzięki temu zaszyfrowana informacja, czy też baza danych lub dysk jest dostępny tylko dla osób upoważnionych, posiadających klucz odszyfrowujący.

Kiedy potrzebne jest szyfrowanie szyfrowanie danych?

Szyfrowanie, choć najczęściej nie zdajemy sobie z tego sprawy, towarzyszy nam na co dzień, wszędzie tam, gdzie potrzebny jest bezpieczny transfer danych, czyli przy logowaniu na skrzynkę e-mail, podczas logowania do banku, czy też gdy wysyłamy sms, a nawet prowadzimy rozmowę telefoniczną.
Szyfrowanie jest niezbędne, gdy zależy nam na bezpiecznym przechowywaniu danych, a także ich transferze. Dane mogą być zasobem firmy, ale to również przelew bankowy, mail, sms, czy rozmowa telefoniczna. W każdym z tych przypadków dane są szyfrowane, tak aby osoby trzecie nie miały do nich dostępu. Dzięki temu, nie jesteśmy podsłuchiwani, możemy bezpiecznie dokonywać przelewów bankowych, logować się, a także zabezpieczać pojedyncze plik, bazy danych czy też całe dyski.

Dlaczego szyfrowanie danych jest ważne?

Szyfrowanie to podstawa bezpieczeństwa, bez której dziś nie będzie funkcjonować żadna firma i instytucja, program lub aplikacja, strona internetowa, a także osoba prywatna. Dzięki szyfrowaniu zachowujemy prywatność i zabezpieczamy dane i informacje, które nie mogą i nie powinny trafić do nieupoważnionych osób.

Szyfrowanie danych zabezpiecza sprzed atakami

Jest szczególnie ważne, w przypadku firm i instytucji, które operując różnymi danymi, są narażone na ataki ze strony hakerów, konkurencji, a także zdarzenia losowe, które mogą spowodować wyciek danych. Firmy przechowują oraz transferują różne dane - wewnętrzne zasoby firmy (np. raporty, wyciągi bankowe, analizy, opisy nowych produktów), dane do logowania pracowników, dane osobowe klientów i kontrahentów. Dla osób zainteresowanych mogą stanowić cenne źródło informacji o firmie, a przede wszystkim być źródłem danych osobowych, które można sprzedać lub wykorzystać na własne potrzeby.

Bądź profesjonalistą

Żadna poważna firma nie może pozwolić sobie na wyciek danych. Po pierwsze, ze względu na sankcje i kary (bardzo wysokie), jakie nakłada UODO oraz przepisy RODO i Uchwała o ochronie danych osobowych. Po drugie, wyciek danych klientów lub wewnętrznych zasobów, świedczy o braku profesjonalizmu i skutecznie odstrasza partnerów biznesowych.

Co szyfrujemy:

  • dyski twarde
  • dyski i nośniki wymienne
  • pliki i foldery
  • pocztę i załączniki
  • teksty
  • dyski wirtualne i chmury
  • archiwa

Szyfrowanie danych

W niemal każdej firmie codziennie operuje się ogromną ilością danych. Niektóre z nich są mało znaczącymi informacjami, jednakże mogą wśród nich znajdować się również poufne dane dotyczące np. klientów lub pracowników firmy. Brak dbałości o kwestie bezpieczeństwa w zakresie przechowywania oraz przesyłu danych może skutkować niepożądanymi konsekwencjami. Nieodpowiednio chronione informacje stanowią prawdziwy kąsek dla cyberprzestępców, jak również dla konkurencyjnych organizacji.

W jakich momentach poufne dane mogą być zagrożone? Na atak hakerów szczególnie narażone są informacje przesyłane np. drogą mailową. Niebezpieczeństwo dotyczy również niezabezpieczonych danych przechowywanych na twardym dysku lub w chmurze. Poufne informacje o Twojej firmie, klientach czy pracownikach mogą być dla potencjalnego hakera bardzo wartościowe, dlatego ich skuteczna ochrona jest koniecznością.

Szyfrowanie danych – Warszawa

Szyfrowanie danych w firmie ma na celu maksymalne podniesienie poziomu ich bezpieczeństwa i ochronę przed niepowołanymi osobami, które mogłyby ich użyć do realizacji własnych celów. Nasza firma świadczy profesjonalne usługi w zakresie kryptografii w Warszawie. Zaszyfrowane informacje oraz bazy danych są niedostępne dla osób, które nie posiadają ku temu uprawnień. Dzięki temu zachowane jest należyte bezpieczeństwo danych.

Czy możliwe jest samodzielne szyfrowanie danych w firmie?

Wiele firm podążając za głosem rozsądku samodzielnie szyfruje dokumenty oraz nośniki danych. Naturalnie jest to właściwy krok w drodze do ochrony poufnych danych, ale niestety może okazać się niewystarczający. Metody kryptograficzne, z których korzystają hakerzy, stają się coraz bardziej wyrafinowane i zaawansowane. Z tego względu, samodzielne szyfrowanie baz danych oraz poufnych informacji jest utrudnione i nie zawsze skuteczne.

W HSM Recycling podążamy za rozwojem technologii i wdrażamy nowoczesne rozwiązania. Nasze metody szyfrowania danych w firmie zapewniają wysoką efektywność i skutecznie chronią informację przed niepowołanymi osobami. Szyfrować można pojedyncze pliki i dokumenty, ale również całe archiwa, dyski, nośniki wymienne, pocztę, przesyłane załączniki, a także dyski wirtualne oraz chmury. Możesz zadbać o bezpieczeństwo wszystkich ważnych informacji dotyczących Twoich pracowników i kontrahentów, a także szczegółowych danych Twojej firmy.

Niezawodne szyfrowanie danych w firmie

Skuteczna ochrona danych ma znaczenie bez względu na profil działalności. Każda firma jest zobowiązana do właściwego przechowywania oraz zabezpieczenia poufnych informacji. Warto mieć na uwadze, że niewłaściwa ochrona danych jest niezgodna z przepisami RODO i może skutkować nałożeniem wysokich sankcji. Aby uniknąć kosztownych kar, najlepiej zawczasu zadbać o najlepszą ochronę wrażliwych danych. Jest to niezwykle ważne nie tylko ze względu na obowiązujące przepisy wynikające z ustawy o ochronie danych osobowych, ale również dla poszanowania praw oraz prywatności pracowników i klientów. Dbanie o bezpieczeństwo danych i skuteczne zabezpieczenie ich przed atakiem hakerów należy do obowiązków każdej szanującej się firmy.

Bezpieczne szyfrowanie danych? Zaufaj profesjonalistom!

Szyfrowanie danych umieszczonych na dysku, nośniku danych, w chmurze bądź w cyfrowych archiwach najlepiej powierzyć profesjonalnej firmie. HSM Recycling specjalizuje się w szyfrowaniu baz danych oraz poufnych informacji w firmach o różnych profilach działalności. Bazując na posiadanym doświadczeniu, gwarantujemy wysoką jakość usług oraz profesjonalne podejście do każdego Klienta. Korzystamy z nowoczesnego oprogramowania, które daje najlepsze efekty w zakresie ochrony danych firmowych. Nasze usługi świadczymy w Warszawie i w okolicznych miejscowościach.

Skuteczne i bezpieczne szyfrowanie danych w firmie to podstawa każdej działalności. Z HSM Recycling zapewnisz maksymalne bezpieczeństwo przechowywanym informacjom!

Kontakt z HSM Recycling

HSM Recycling Spółka Cywilna

ul. Mianowskiego 24/30
02-044 Warszawa

Sebatian Dudecki: 720-875-885
Hubert Dudecki: 513-138-109

Aktualności