Bezpłatne niszczenie dokumentów do 31.07.2024

Profesjonalne niszczenie dokumentów i utylizacja dokumentacji

Każda firma i instytucja dysponuje z reguły dużą ilością wszelkiego rodzaju dokumentacji, która zawiera mniej lub bardziej istotne informacje. Z czasem jednak poszczególne dokumenty stają się zupełnie zbędne, zajmując jedynie dodatkową przestrzeń. Niestety w takiej sytuacji nie można ich po prostu wyrzucić do kosza, gdyż mogą zawierać wrażliwe dane dotyczące zarówno samej firmy, jak i jej klientów czy pracowników. Konieczne jest zatem profesjonalne niszczenie dokumentów, w taki sposób, by nie mogły one zostać ponownie przeczytane i w jakikolwiek sposób wykorzystane.

niszczenie dysków twardych - infografika

Niszczenie dokumentacji - dlaczego należy to robić?

Jednym z najbardziej praktycznych powodów niszczenia dokumentów jest chęć pozbycia się niepotrzebnych stert papierów i uzyskanie dodatkowej przestrzeni. Takie proces, przeprowadzany regularnie, pozwala też utrzymać należyty porządek w księgowości czy też na przykład w kadrach. Jeśli w firmie będą się znajdować tylko niezbędne dokumenty, odszukanie tych, które są nam akurat potrzebne, chociażby podczas kontroli skarbowej, staje się bowiem znacznie łatwiejsze.

Niszczenie dokumentów księgowych, kadrowych czy też umów z kontrahentami to kwestia bezpieczeństwa zawartych w nich danych. Są to zarówno dane osobowe klientów i pracowników, jak i cenne informacje dotyczące samej firmy i szczegółów jej działalności. Dostanie się takiej dokumentacji w niepowołane ręce, na przykład oszustów albo konkurencji, mogłoby oznaczać poważne problemy dla danego przedsiębiorstwa oraz związanych z nim osób, dlatego też, wszelkiego rodzaju dokumenty, które nie są już potrzebne lub mija okres ich obowiązkowego zgodnie z przepisami prawa przechowywania, powinny zostać jak najszybciej zutylizowane w profesjonalny sposób.

Bezpieczne niszczenie dokumentów z HSM Recycling

Wbrew pozorom zniszczenie papierowej dokumentacji w taki sposób, aby nie mogła ona zostać ponownie odczytana nie jest proste - zwłaszcza, jeśli do zutylizowania mamy ich dużą ilość. Niszczenie dokumentów to proces pracochłonny - oddelegowanie do takiego zadania pracowników firmy może nie przynosić pożądanych efektów, dlatego warto oddać je w ręce profesjonalistów, którzy fachowo i bez robienia niepotrzebnego bałaganu w firmie przeprowadzą skuteczne niszczenie dokumentacji. Jak przebiega taki proces?

1. Analiza i wycena zlecenia

Każdego z naszych klientów traktujemy w sposób indywidualny. Gdy przyjmujemy zlecenie, dokładnie analizujemy potrzeby i oczekiwania danej firmy - dopiero na tej podstawie tworzymy ofertę cenową, która następnie jest weryfikowana przez klienta. Jeśli ją zaakceptuje, zaczynamy naszą pracę.

2. Odbiór dokumentów potwierdzony protokołem

Uważamy, że niszczenie dokumentów u klienta nie jest do końca bezpieczne i wprowadza zbyt duże zamieszanie, które szkodzi funkcjonowaniu firmy, dlatego cała dokumentacja jest zamykana w specjalnych pojemnikach, które następnie zostają zaplombowane i przetransportowane do naszej siedziby. Klient dodatkowo otrzymuje protokół odbioru dokumentów.

3. Utylizacja dokumentów potwierdzona certyfikatem

Aby proces niszczenia dokumentów przebiegał z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, odbywa się on pod nadzorem systemu monitorującego - wszystko jest nagrywane, aby nie było żadnych wątpliwości dotyczących naszej skrupulatności, a gdy wszystkie dokumenty zostaną już zniszczone, klient otrzymuje certyfilat potwierdzający zniszczenie.

Niszczenie dokumentacji przez profesjonalistów - bezpiecznie, szybko i skutecznie

Profesjonalne niszczenie dokumentów firmowych to idealne rozwiązanie, szczególnie w sytuacji, gdy utylizacji musi zostać poddana duża ich ilość. Większość przedsiębiorstw nie może sobie pozwolić na odsuwanie pracownika od jego typowych obowiązków na długie godziny czy nawet dni. Co więcej, firma nie może mieć też pewności, iż zrobi on to w odpowiedni sposób, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i wytycznych przepisów regulujących takie procedury (np. RODO).

Pracownicy HSM Recycling zostali skrupulatnie przeszkoleni z zakresu ochrony danych oraz sposobów niszczenia dokumentacji w najbardziej skuteczny sposób, dzięki czemu dokumenty nie mogą zostać ponownie odtworzone, co oznacza, że informacje na nich zawarte są trwale zniszczone.

Sprawdź co jeszcze mamy w ofercie:

Pracujemy na renomowanym sprzęcie:

HSM

Pobierz specyfikację sprzętu w formacie PDF

Utylizacja dokumentów firmowych

Obowiązkiem każdego przedsiębiorcy jest dbanie o to, aby dane osobowe jego Klientów były dobrze chronione i nie trafiły w niepowołane ręce. Wbrew pozorom, nie jest to takie proste, zwłaszcza w przypadku dużych firm, gdzie ogromna ilość dokumentacji nie zawsze jest odpowiednio przechowywana. Po określonym czasie, niepotrzebne już dokumenty powinny być we właściwy sposób zutylizowane, co zapobiegnie wyciekowi wrażliwych danych. Niestety, nie zawsze tak się dzieje.

Wszelkie dane przechowywane w firmie, w tym dane osobowe kontrahentów i pracowników firmowych, jak również poufne informacje na temat samej organizacji, powinny być objęte szczególną ochroną i starannie zabezpieczone przed kradzieżą. Bezpieczeństwo danych ma wyjątkowe znaczenie w sektorze medycznym czy finansowym, ale również w wielu innych profesjonalnych obszarach.

Skuteczna utylizacja dokumentów firmowych pozwala uniknąć przykrych konsekwencji, które mogłyby mieć miejsce w przypadku wycieku danych.Niestety, z uwagi na dużą ilość obowiązków związanych z prowadzeniem oraz zarządzaniem działalnością, kwestia prawidłowej utylizacji dużych ilości dokumentów firmowych często schodzi na dalszy plan. To skutkuje podwyższonym ryzykiem przechwycenia wrażliwych danych przez osoby niepowołane. Jak temu zapobiec? Najlepiej powierzyć utylizację dokumentów firmowych sprawdzonym profesjonalistom!

Niszczenie dokumentów – Warszawa

HSM Recycling działa w branży utylizacji dokumentów firmowych już od ponad 3 lat. Przez ten czas zdołaliśmy uzyskać cenne doświadczenie i mieliśmy okazję pracować dla Klientów z różnych sektorów. Wysoka skuteczność naszych usług jest zasługą połączenia wykwalifikowanego zespołu i nowoczesnego sprzętu. Cały proces utylizacji odbywa się pod okiem systemu monitorującego.

Doskonale wiemy, jak problematyczne może być dla firmy regularne usuwanie zbędnych dokumentacji. W przypadku niewielkich ilości dokumentów, ich utylizacja nie stanowi dużego kłopotu – w tym celu wystarczy użyć najprostszej niszczarki. Problem pojawia się, jeśli zamiast kilku kartek papieru, masz przed sobą całe sterty dokumentów przeznaczonych do utylizacji i musisz mieć pewność, że wszystkie zawarte w nich informacje zostaną zniszczone. Z tym zadaniem najlepiej poradzi sobie dobra firma utylizacyjna!

Profesjonalne niszczenie dokumentów to dla nas codzienność. Aby zapewnić naszym Klientom usługi na najwyższym poziomie, korzystamy z wysoce wydajnego, nowoczesnego sprzętu o znakomitych parametrach. Skutecznie niszczymy dokumenty papierowe, wydruki komputerowe, jak również karty kredytowe czy płyty CD/DVD. Nic nie szkodzi, jeśli dokumenty są zgniecione i uszkodzone – nasz sprzęt doskonale sobie z nimi poradzi!

Skuteczna utylizacja dokumentów firmowych

Jeśli prowadzisz firmę, zapewne dobrze znasz problem przechowywania, archiwizacji oraz niszczenia dużych ilości dokumentów. Niektóre firmy popełniają poważny błąd, wyrzucając nieważne umowy czy stare faktury do śmieci. Należy mieć na uwadze, że dokumenty te zawierają ważne dane osobowe oraz firmowe, które mogą zostać wykorzystane przez osoby trzecie w niewłaściwy sposób. Z tego względu, wyrzucanie starych dokumentów jest działaniem niedopuszczalnym.

Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie danych klientów oraz pracowników, konieczna jest profesjonalna utylizacja dokumentów firmowych. Aby mieć pewność pełnej skuteczności, powierz to zadanie ekspertom! W HSM Recycling dbamy o skrupulatne wykonanie każdego zlecenia. W oparciu o naszą wiedzę i doświadczenie, oferujemy profesjonalne usługi w zakresie utylizacji dokumentów firmowych, jak również powszechnie stosowanych nośników danych. Przestrzegamy przy tym wszelkich zasad bezpieczeństwa, tak aby nasi Klienci zyskali gwarancję skutecznie wykonanej usługi oraz pełnej poufności powierzonych nam danych. Współpracując z naszą firmą, oszczędzasz mnóstwo czasu i dbasz o bezpieczne niszczenie dokumentów. Zapraszamy do kontaktu!

Kontakt z HSM Recycling

HSM Recycling Spółka Cywilna

ul. Mianowskiego 24/30
02-044 Warszawa

Sebatian Dudecki: 720-875-885
Hubert Dudecki: 513-138-109

Aktualności

Hakerzy przejmują dane użytkownicy Apple. Nie klikajcie w te linki!

Cyberprzestępcy niestety wykorzystują w swoich działaniach coraz bardziej złożone technologie, przez co w dużej mierze stale doskonalą swoje metody ataku. Przekonać się mogą o tym niestety użytkownicy sprzętów Apple. Ostatnio pojawiła się bowiem nowa groźba, szczególnie dotykająca użytkowników tej amerykańskiej firmy. Czym jest ta nowa metoda i jak możemy się przed nią chronić?

Ekologia cały czas na pierwszym miejscu. Nadchodzi era zielonych biurowców

Kwestie związane z ochroną środowiska z roku na rok stają się coraz bardziej palącym tematem. Firmy i instytucje, zdając sobie sprawę z konieczności działań proekologicznych, zaczynają inwestować w nowe technologie i strategie mające na celu zmniejszenie swojego wpływu na środowisko. Dlatego też, jak wynika z licznych badań inicjatywy z zakresu środowiska, społeczeństwa i zarządzania będą coraz ważniejsze zarówno dla inwestorów instytucjonalnych, akcjonariuszy, jak i otoczenia biznesowego firm. Jednym z obszarów, który zyskuje coraz większą uwagę, jest właśnie sektor biurowy.

Czym są dane wrażliwe i jak skutecznie zabezpieczyć je w firmie

W coraz to bardziej cyfrowym świecie ochrona danych wrażliwych w firmie staje się bez dwóch zdań priorytetem. Dane wrażliwe obejmują bowiem wszelkie informacje, które mogą zostać następnie wykorzystane do identyfikacji lub zidentyfikowania osoby fizycznej. Mogą to być, chociażby dane osobowe, finansowe, medyczne, informacje handlowe czy też wiele innych istotnych informacji. Niezależnie od rodzaju danych, ich niewłaściwe zabezpieczenie może prowadzić do poważnych konsekwencji, w tym wycieku danych, utraty zaufania klientów, sankcji prawnych i strat finansowych. Dlatego też skutecznie zabezpieczenie ich w każdej firmie powinno być priorytetem.

Zakaz sprzedaży plastikowych produktów - czym jest dyrektywa plastikowa?

W dzisiejszych czasach walka z plastikiem i innymi szkodliwymi związkami staje się priorytetem na całym świecie. Jednym z najnowszych kroków w tym kierunku jest wprowadzenie zakazu plastikowych naczyń i sztućców w kolejnym kraju. To nie tylko symboliczny gest, ale także znaczący krok w kierunku ochrony środowiska. Tym razem chodzi o Anglię, gdzie od października 2023 roku wszedł w życie zakaz używania jednorazowych plastikowych sztućców, talerzy, ale także styropianowych kubków czy pojemników na żywność. Wcześniej takie zakazy wprowadzono już w sąsiadującej Szkocji oraz Walii.

Podatek od plastiku - nowy obowiązek wchodzi w życie od początku roku

Od 1 stycznia 2024 roku obowiązuje nas nowy podatek od plastiku, który ma na celu ograniczenie zużycia tego materiału i ochronę środowiska. Podatek ten dotyczy producentów i importerów opakowań z tworzyw sztucznych, a także sprzedawców towarów w takich opakowaniach. Jak wpłynie on na nasze portfele i na gospodarkę? Jedno wiemy na pewno - za zakupy czy jedzenie na wynos zapłacimy więcej, bowiem należy doliczyć od 20 do 25 groszy za plastikowe opakowania. Właściciele biznesów z kolei będą musieli dbać o właściwy recykling.

Ochrona danych w samochodzie - raport o zbieraniu danych w samochodach

W dzisiejszym, coraz bardziej zautomatyzowanym świecie, samochody stają się również coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Jednakże w miarę jak technologia wchodzi w sferę motoryzacji, pojawiają się nowe wyzwania dotyczące ochrony danych. Raporty ostatnich lat wykazują, że nasze samochody gromadzą i przetwarzają ogromne ilości informacji na nasz temat, a ochrona tych danych pozostawia wiele do życzenia. Technologia stosowana w najnowszych autach nie rejestruje bowiem tylko informacji o lokalizacji i prędkości, ale także inne dane. Jakie więc kroki możemy podjąć, aby chronić naszą prywatność i bezpieczeństwo w motoryzacji?

Karty płatnicze z kukurydzy - nowość od Ekologicznego Banku Pocztowego

W miarę rosnącej naszej świadomości ekologiczna, coraz więcej instytucji finansowych podejmuje inicjatywy mające na celu zmniejszenie swojego wpływu na środowisko. Jednym z takich innowacyjnych kroków jest wprowadzenie kart płatniczych wykonanych z kukurydzy przez Bank Pocztowy. To zdecydowanie krok w dobrą stronę w dążeniu do bardziej zrównoważonego i przyjaznego dla środowiska systemu bankowości. Klienci banku będą mogli skorzystać z tej opcji już od 1 listopada 2023 roku. Skąd jednak wziął się taki pomysł na karty płatnicze właśnie z kukurydzy?

ekologiczny styl życia, dlaczego warto zacząć żyć ekologicznie z początkiem roku?

Nowy rok to czas, kiedy wielu z nas stawia sobie nowe cele i postanowienia. Może wśród nich jest też chęć zmiany swoich nawyków na bardziej przyjazne dla środowiska? Jeśli tak, to gratulacje, w końcu ekologiczny styl życia to nie tylko korzyść dla planety, ale też dla naszego zdrowia, samopoczucia i portfela. Jak jednak zacząć przygodę z ekologią i jakie kroki podjąć, aby zmniejszyć swój ślad węglowy, nie odmawiając sobie niczego, a wręcz czerpiąc przyjemność?

Bezpieczeństwo danych osobowych - jakie są zasady ochrony danych obywateli?

W ostatnich latach zagadnienia związane z bezpieczeństwem danych stały się jednym z najważniejszych wyzwań w erze cyfrowej. W odpowiedzi na rosnące zagrożenia i troskę o ochronę prywatności obywateli, rząd postanowił wprowadzić więc nowe rozwiązania, mające na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa danych. Już pod koniec 2023 roku, a konkretnie 17 listopada rozpoczął się proces związany z wdrożeniem odpowiednich zabezpieczeń, które mają nas w przyszłości ustrzec przed ewentualnymi konsekwencjami kradzieży tożsamości. Poniżej postaramy się zgłębić szczegóły I etapu nowego projektu, który ma zrewolucjonizować ochronę informacji obywateli.