Bezpłatne niszczenie dokumentów do 30.04.2024

Karty płatnicze z kukurydzy - nowość od Ekologicznego Banku Pocztowego

W miarę rosnącej naszej świadomości ekologiczna, coraz więcej instytucji finansowych podejmuje inicjatywy mające na celu zmniejszenie swojego wpływu na środowisko. Jednym z takich innowacyjnych kroków jest wprowadzenie kart płatniczych wykonanych z kukurydzy przez Bank Pocztowy. To zdecydowanie krok w dobrą stronę w dążeniu do bardziej zrównoważonego i przyjaznego dla środowiska systemu bankowości. Klienci banku będą mogli skorzystać z tej opcji już od 1 listopada 2023 roku. Skąd jednak wziął się taki pomysł na karty płatnicze właśnie z kukurydzy?

Kukurydziane karty płatnicze - Czym jest ten ekologiczny trend?

Ekologiczne karty płatnicze wykonane z kukurydzy to jak już informowaliśmy na wstępie innowacyjne rozwiązanie, które ma na celu zredukowanie negatywnego wpływu produkcji tradycyjnych plastikowych kart na środowisko. Tradycyjne karty kredytowe i debetowe są zazwyczaj wykonane z PVC, materiału opartego o ropę naftową, co wiąże się z emisją dwutlenku węgla i zanieczyszczeniem środowiska.

Kukurydziane karty płatnicze, jak sugeruje nazwa, wykonuje się z materiału pochodzenia roślinnego, jakim jest skrobia kukurydziana. To biodegradowalny materiał, który jest o wiele bardziej przyjazny dla środowiska aniżeli plastik. Warto zrozumieć, dlaczego ekologiczne karty z kukurydzy są ważnym krokiem w stronę zrównoważonego rozwoju bankowości.

Korzyści Ekologicznych Kart Płatniczych z Kukurydzy:

 • Mniejszy wpływ na środowisko: Najważniejszą korzyścią ekologicznych kart z kukurydzy jest znacznie mniejszy wpływ na środowisko naturalne. Plastikowa produkcja kart tradycyjnych wiąże się z emisją gazów cieplarnianych, zużyciem surowców i problemami z utylizacją odpadów. kukurydziane karty są biodegradowalne, co oznacza, że ​​mogą ulec rozkładowi w naturalny sposób po ich odrzuceniu.
 • Redukcja zużycia energii: Wytwarzanie plastikowych kart płatniczych z PVC wymaga znacznej ilości energii. kukurydziane karty są produkowane z wykorzystaniem bardziej energooszczędnych procesów, co dodatkowo redukuje emisję gazów cieplarnianych związaną z produkcją.
 • Mniej chemikaliów: Proces produkcji tradycyjnych plastikowych kart wymaga użycia różnych chemikaliów, które są potencjalnie toksyczne i mogą zanieczyszczać glebę czy też wodę. kukurydziane karty są produkowane z kolei przy użyciu bardziej przyjaznych dla środowiska substancji chemicznych.
 • Wzrost świadomości ekologicznej: Wprowadzając ekologiczne karty płatnicze, Bank Pocztowy przyczynia się do wzrostu świadomości ekologicznej wśród swoich klientów i innych instytucji finansowych. To inspiruje do podejmowania bardziej zrównoważonych wyborów, także w innych aspektach życia.
 • Dlaczego Bank Pocztowy wybiera ekologiczne karty z kukurydzy?

  Bank Pocztowy jest jednym z pierwszych banków w Polsce, który postawił na ekologiczne karty płatnicze wykonane z kukurydzy. Decyzja ta wynika z zaangażowania banku w ochronę środowiska oraz zrozumienia rosnącej potrzeby działań proekologicznych w sektorze finansowym.

  Przechodząc na ekologiczne karty z kukurydzy, Bank Pocztowy podejmuje również kilka innych kluczowych kroków. Zaliczamy do nich bez dwóch zdań:

 • Odpowiedzialność środowiskową: Bank Pocztowy pokazuje, że jest odpowiedzialnym podmiotem, dbającym o ochronę środowiska. To stanowi przykład dla innych instytucji finansowych i może zachęcić je do podejmowania podobnych działań.
 • Innowację: Wykorzystanie kukurydzianych kart płatniczych to innowacyjne rozwiązanie, które może przyciągnąć klientów zainteresowanych ekologią i zrównoważonym stylem życia.
 • Lepszą praktykę: Wdrażając ekologiczne karty płatnicze, Bank Pocztowy wprowadza do praktyki bankowej lepsze standardy zrównoważonego rozwoju.
 • Jakie są najbliższe wyzwania i perspektywy?

  Mimo że ekologiczne karty płatnicze z kukurydzy są krokiem w dobrą stronę, istnieją pewne wyzwania. Produkcja takich kart jest bowiem obecnie droższa niż tradycyjnych kart plastikowych, co może wpłynąć na koszty banków i klientów. Jednak z biegiem czasu i rosnącym zapotrzebowaniem na produkty ekologiczne, koszty produkcji mogą spadać.

  Perspektywy ekologicznych kart płatniczych są z kolei obiecujące. Rosnąca świadomość ekologiczna konsumentów sprawia, że ​​coraz więcej osób chce dokonywać zrównoważonych wyborów, nawet w bankowości. Inne instytucje finansowe mogą zatem podążyć śladem Banku Pocztowego i wprowadzać ekologiczne rozwiązania do swoich ofert.

  Kontakt z HSM Recycling

  HSM Recycling Spółka Cywilna

  ul. Mianowskiego 24/30
  02-044 Warszawa

  Sebatian Dudecki: 720-875-885
  Hubert Dudecki: 513-138-109

  Aktualności

  Zakaz sprzedaży plastikowych produktów - czym jest dyrektywa plastikowa?

  W dzisiejszych czasach walka z plastikiem i innymi szkodliwymi związkami staje się priorytetem na całym świecie. Jednym z najnowszych kroków w tym kierunku jest wprowadzenie zakazu plastikowych naczyń i sztućców w kolejnym kraju. To nie tylko symboliczny gest, ale także znaczący krok w kierunku ochrony środowiska. Tym razem chodzi o Anglię, gdzie od października 2023 roku wszedł w życie zakaz używania jednorazowych plastikowych sztućców, talerzy, ale także styropianowych kubków czy pojemników na żywność. Wcześniej takie zakazy wprowadzono już w sąsiadującej Szkocji oraz Walii.

  Podatek od plastiku - nowy obowiązek wchodzi w życie od początku roku

  Od 1 stycznia 2024 roku obowiązuje nas nowy podatek od plastiku, który ma na celu ograniczenie zużycia tego materiału i ochronę środowiska. Podatek ten dotyczy producentów i importerów opakowań z tworzyw sztucznych, a także sprzedawców towarów w takich opakowaniach. Jak wpłynie on na nasze portfele i na gospodarkę? Jedno wiemy na pewno - za zakupy czy jedzenie na wynos zapłacimy więcej, bowiem należy doliczyć od 20 do 25 groszy za plastikowe opakowania. Właściciele biznesów z kolei będą musieli dbać o właściwy recykling.

  Ochrona danych w samochodzie - raport o zbieraniu danych w samochodach

  W dzisiejszym, coraz bardziej zautomatyzowanym świecie, samochody stają się również coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Jednakże w miarę jak technologia wchodzi w sferę motoryzacji, pojawiają się nowe wyzwania dotyczące ochrony danych. Raporty ostatnich lat wykazują, że nasze samochody gromadzą i przetwarzają ogromne ilości informacji na nasz temat, a ochrona tych danych pozostawia wiele do życzenia. Technologia stosowana w najnowszych autach nie rejestruje bowiem tylko informacji o lokalizacji i prędkości, ale także inne dane. Jakie więc kroki możemy podjąć, aby chronić naszą prywatność i bezpieczeństwo w motoryzacji?

  Karty płatnicze z kukurydzy - nowość od Ekologicznego Banku Pocztowego

  W miarę rosnącej naszej świadomości ekologiczna, coraz więcej instytucji finansowych podejmuje inicjatywy mające na celu zmniejszenie swojego wpływu na środowisko. Jednym z takich innowacyjnych kroków jest wprowadzenie kart płatniczych wykonanych z kukurydzy przez Bank Pocztowy. To zdecydowanie krok w dobrą stronę w dążeniu do bardziej zrównoważonego i przyjaznego dla środowiska systemu bankowości. Klienci banku będą mogli skorzystać z tej opcji już od 1 listopada 2023 roku. Skąd jednak wziął się taki pomysł na karty płatnicze właśnie z kukurydzy?

  ekologiczny styl życia, dlaczego warto zacząć żyć ekologicznie z początkiem roku?

  Nowy rok to czas, kiedy wielu z nas stawia sobie nowe cele i postanowienia. Może wśród nich jest też chęć zmiany swoich nawyków na bardziej przyjazne dla środowiska? Jeśli tak, to gratulacje, w końcu ekologiczny styl życia to nie tylko korzyść dla planety, ale też dla naszego zdrowia, samopoczucia i portfela. Jak jednak zacząć przygodę z ekologią i jakie kroki podjąć, aby zmniejszyć swój ślad węglowy, nie odmawiając sobie niczego, a wręcz czerpiąc przyjemność?

  Bezpieczeństwo danych osobowych - jakie są zasady ochrony danych obywateli?

  W ostatnich latach zagadnienia związane z bezpieczeństwem danych stały się jednym z najważniejszych wyzwań w erze cyfrowej. W odpowiedzi na rosnące zagrożenia i troskę o ochronę prywatności obywateli, rząd postanowił wprowadzić więc nowe rozwiązania, mające na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa danych. Już pod koniec 2023 roku, a konkretnie 17 listopada rozpoczął się proces związany z wdrożeniem odpowiednich zabezpieczeń, które mają nas w przyszłości ustrzec przed ewentualnymi konsekwencjami kradzieży tożsamości. Poniżej postaramy się zgłębić szczegóły I etapu nowego projektu, który ma zrewolucjonizować ochronę informacji obywateli.

  Czyszczenie dysku Windows 10 - jak oczyścić komputer ze śmieci

  Komputery są już nieodłącznym towarzyszem w każdej firmie. Z biegiem czasu nagromadzone na nich pliki i śmieci mogą spowolnić działanie sprzętu. Czyszczenie dysku Windows 10 to skuteczny sposób na przywrócenie sprawnego funkcjonowania komputera. Jednak nie zawsze samo czyszczenie jest odpowiednim działaniem. W przypadku nagromadzenia dokumentów, a także po upływie ustawowego ich przechowywania, konieczne może być nawet niszczenie dysków. W niniejszym artykule dowiesz się, dlaczego warto regularnie przeprowadzać czyszczenie systemu Windows, a także jak to zrobić i kiedy niezbędne okaże się skorzystanie z utylizacji urządzeń elektronicznych w firmie!

  Na święta nowy typ oszustwa. Tym razem na "wstrzymaną paczkę"

  Święta Bożego Narodzenia to czas radości, prezentów i miłości. Niestety, to także okres, w którym oszuści intensyfikują swoje działania, wykorzystując świąteczny zgiełk i wzmożoną aktywność zakupową. Jednym z najnowszych trendów w dziedzinie oszustw internetowych jest tajemnicza "wstrzymana paczka". Od wielu dni możemy zaobserwować ten proceder, który dotyczy dwóch największych dostawców w naszym kraju, czyli inPost oraz Poczty Polskiej. Poniżej dokładnie przyjrzymy się tej nowej technice oszustw, omówimy, jak się przed nią bronić, a także dowiemy dowiemy się, dlaczego warto być szczególnie czujnym w okresie przedświątecznym.

  Jakie odpady możemy poddać recyklingowi?

  Recykling to kluczowy element dbania o naszą planetę i zachowanie zasobów naturalnych. Zrozumienie, jakie odpady możemy poddać recyklingowi, to w końcu nie tylko kwestia ekologii, ale także aktywnego zaangażowania każdego z nas w tworzenie zrównoważonej przyszłości.Warto mieć jednak świadomość, że nie wszystkie rodzaje odpadów możemy poddawać recyklingowi. Dlatego też poniżej postaramy się omówić najważniejsze aspekty z nim związane i przedstawić materiały, którym warto dawać „drugie życie”.