Niszczenie dysków twardych i utylizacja nośników danych

Dyski twarde to w przypadku wielu firm i instytucji prawdziwe skarbnice informacji. Często znaleźć na nich można newralgiczne dane na temat działalności samej firmy lub instytucji, ale także informacje dotyczące jej klientów oraz pracowników, dlatego też dyski twarde muszą być odpowiednio zabezpieczane, a gdy zajdzie taka potrzeba - niszczone w profesjonalny sposób, bowiem jedynie zastosowanie odpowiednich procedur i urządzeń daje nam gwarancję, że znajdujące się na dyskach dane zostaną zniszczone trwale i nikt nie będzie w stanie ich odzyskać.

niszczenie dysków twardych - infografika

Dlaczego niszczenie dysków twardych jest tak ważne?

W większości przypadków najróżniejszego typu firmy i instytucje gromadzą na swoich komputerach mnóstwo danych. Czasem są to analizy i raporty dotyczące ich funkcjonowania, a innym razem poufne umowy z kontrahentami czy w końcu dane osobowe pracowników lub klientów. Są to zatem niejednokrotnie dane wyjątkowo ważne i wrażliwe, i pod żadnym pozorem nie mogą się dostać w niepowołane ręce. Kiedy zachodzi potrzeba pozbycia się dysku twardego lub nawet płyty CD z takimi informacjami, warto zdecydować się na niszczenie nośników danych przez profesjonalistów.

Należy mieć świadomość tego, że zwykłe usunięcie danych przy pomocy darmowych programów czy nawet fizyczne niszczenie dysków twardych nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Niestety takie usuwanie danych nie jest trwałe, w związku z czym niemal każdy, kto wejdzie w posiadanie nośnika, będzie w stanie je odzyskać, a następnie wykorzystać - nie warto więc ryzykować, należy natomiast skorzystać z pomocy fachowców.

Profesjonalne niszczenie dysków - jak to działa?

Aby mieć pewność, że przeprowadzone niszczenie płyt CD, dysków twardych lub innych nośników danych zakończyło się sukcesem, należy korzystać z przeznaczonych do tego celu profesjonalnych programów i urządzeń. Najlepszym rozwiązaniem jest oddanie tego zadania w ręce fachowców, którzy zadbają o przeprowadzenie tego procesu z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, dzięki czemu nośniki zostaną trwale zniszczone, wraz z zawartymi na nich informacjami. Jak przebiega utylizacja dysków twardych w HSM Recycling?

1. Przyjęcie i wycena zlecenia

Kiedy klient zgłasza chęć skorzystania z naszych usług, ustalamy szczegóły takiego zlecenia i następnie tworzymy jego indywidualną wycenę. Jeśli zleceniodawca ją zaakceptuje, przechodzimy do realizacji powierzonego nam zadania, jakim może być niszczenie dysków SSD lub niszczenie HDD.

2. Transport nośników do naszej siedziby

Niszczenie dysków, płyt czy innych nośników jest przeprowadzane w naszej siedzibie, dlatego są one pakowane w specjalne pojemniki, które dla bezpieczeństwa zostają zaplombowane, a następnie są odbierane od klienta i w bezpieczny sposób transportowane. Zleceniodawca otrzymuje od nas również elektroniczny protokół odbioru nośników.

3. Niszczenie nośników danych

Niszczenie dysków HDD, SDD oraz wszelkich innych nośników jest przeprowadzane przez naszych przeszkolonych pracowników pod nadzorem systemu monitorującego - cały proces jest nagrywany, a na koniec klient otrzymuje certyfikat zniszczenia nośników oraz raport wygenerowany z urządzenia ProDevice ASM 240.

Skuteczna utylizacja nośników z danymi

Biorąc pod uwagę szczególne znaczenie danych, które znajdują się zwłaszcza na dyskach twardych, ale także na wszelkich innych nośnikach należących do firm i instytucji, koniecznością jest zadbanie o ich właściwą ochronę. Zalicza się do niej również skuteczne zniszczenie tych danych, gdy zajdzie taka potrzeba. Aby mieć gwarancję, iż poufna informacje czy dane osobowe nie trafią w niepowołane ręce, należy zlecić to zadanie ekspertom z odpowiednim doświadczeniem w tej dziedzinie, którzy przeprowadzą profesjonalne niszczenie dysków.

Kontakt z HSM Recycling

HSM Recycling Spółka Cywilna

ul. Mianowskiego 24/30
02-044 Warszawa

Sebatian Dudecki: 720-875-885
Hubert Dudecki: 513-138-109

Aktualności