Bezpłatne niszczenie dokumentów do 31.07.2024

Niszczenie dysków twardych i utylizacja nośników danych

Dyski twarde to w przypadku wielu firm i instytucji prawdziwe skarbnice informacji. Często znaleźć na nich można newralgiczne dane na temat działalności samej firmy lub instytucji, ale także informacje dotyczące jej klientów oraz pracowników, dlatego też dyski twarde muszą być odpowiednio zabezpieczane, a gdy zajdzie taka potrzeba - niszczone w profesjonalny sposób, bowiem jedynie zastosowanie odpowiednich procedur i urządzeń daje nam gwarancję, że znajdujące się na dyskach dane zostaną zniszczone trwale i nikt nie będzie w stanie ich odzyskać.

niszczenie dysków twardych - infografika

Dlaczego niszczenie dysków twardych jest tak ważne?

W większości przypadków najróżniejszego typu firmy i instytucje gromadzą na swoich komputerach mnóstwo danych. Czasem są to analizy i raporty dotyczące ich funkcjonowania, a innym razem poufne umowy z kontrahentami czy w końcu dane osobowe pracowników lub klientów. Są to zatem niejednokrotnie dane wyjątkowo ważne i wrażliwe, i pod żadnym pozorem nie mogą się dostać w niepowołane ręce. Kiedy zachodzi potrzeba pozbycia się dysku twardego lub nawet płyty CD z takimi informacjami, warto zdecydować się na niszczenie nośników danych przez profesjonalistów.

Należy mieć świadomość tego, że zwykłe usunięcie danych przy pomocy darmowych programów nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Niestety takie usuwanie danych nie jest trwałe, w związku z czym niemal każdy, kto wejdzie w posiadanie nośnika, będzie w stanie je odzyskać, a następnie wykorzystać - nie warto więc ryzykować, należy natomiast skorzystać z pomocy fachowców.

Profesjonalne niszczenie dysków - jak to działa?

Aby mieć pewność, że przeprowadzone niszczenie płyt CD, dysków twardych lub innych nośników danych zakończyło się sukcesem, należy korzystać z przeznaczonych do tego celu profesjonalnych programów i urządzeń. Najlepszym rozwiązaniem jest oddanie tego zadania w ręce fachowców, którzy zadbają o przeprowadzenie tego procesu z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, dzięki czemu nośniki zostaną trwale zniszczone, wraz z zawartymi na nich informacjami. Jak przebiega utylizacja dysków twardych w HSM Recycling?

1. Przyjęcie i wycena zlecenia

Kiedy klient zgłasza chęć skorzystania z naszych usług, ustalamy szczegóły takiego zlecenia i następnie tworzymy jego indywidualną wycenę. Jeśli zleceniodawca ją zaakceptuje, przechodzimy do realizacji powierzonego nam zadania, jakim może być niszczenie dysków SSD lub niszczenie HDD.

2. Transport nośników do naszej siedziby

Niszczenie dysków, płyt czy innych nośników jest przeprowadzane w naszej siedzibie, dlatego są one pakowane w specjalne pojemniki, które dla bezpieczeństwa zostają zaplombowane w obecności klienta, a następnie transportowane w bezpieczny sposób do naszej siedziby. Zleceniodawca otrzymuje od nas również protokół odbioru nośników.

3. Niszczenie nośników danych

Niszczenie dysków HDD, SDD oraz wszelkich innych nośników jest przeprowadzane przez naszych przeszkolonych pracowników pod nadzorem systemu monitorującego. Nasza firma proponuje następujące metody niszczenia dysków: metoda fizyczna - poprzez zmielenie na maszynie HSM StoreEX 150, metoda magnetycza poprzez demagnetyzację na urządzeniu ProDevice ASM240. Istnieje możliwość połączenia obu metod. Wszystkie szczegóły ustalamy indywidualnie. Po zakończonym procesie niszczenia klient otrzymuje certyfikat potwierdzający zniszczenie nośników danych.

Skuteczna utylizacja nośników z danymi

Biorąc pod uwagę szczególne znaczenie danych, które znajdują się zwłaszcza na dyskach twardych, ale także na wszelkich innych nośnikach należących do firm i instytucji, koniecznością jest zadbanie o ich właściwą ochronę. Zalicza się do niej również skuteczne zniszczenie tych danych, gdy zajdzie taka potrzeba. Aby mieć gwarancję, iż poufna informacje czy dane osobowe nie trafią w niepowołane ręce, należy zlecić to zadanie ekspertom z odpowiednim doświadczeniem w tej dziedzinie, którzy przeprowadzą profesjonalne niszczenie dysków.

Sprawdź co jeszcze mamy w ofercie:

Niszczenie dysków HDD – Warszawa

Wszelkie informacje, które przechowujesz i przesyłasz ze swojego komputera, łącznie z historią przeglądanych stron, zapisanymi hasłami oraz ważnymi dokumentami, są automatycznie umieszczane w centrum dowodzenia w postaci dysku twardego. Nawet jeśli komputer ulegnie uszkodzeniu, dysk twardy nie utraci zgromadzonych danych i nadal umożliwia do nich dostęp. Ma to swoje dobre, jak również złe strony.

Dobrą stroną jest to, że dysk twardy należy do bardzo trwałych i niezawodnych nośników danych. Może posiadać ogromną pojemność i zawierać w sobie niewyobrażalną ilość plików, dokumentacji firmowej oraz innych informacji. Tym samym stanowi wyjątkowo cenne źródło wiedzy dla wprawionego informatyka, który może go wykorzystać do uzyskania potrzebnych mu informacji, np. danych osobowych użytkownika. Z tego względu w przypadku utylizacji sprzętu firmowego lub prywatnego, bardzo ważne jest skuteczne niszczenie dysków twardych. Niestety niektórzy nadal bagatelizują tą kwestię zapominając o tym, że nawet na uszkodzonym dysku wciąż mogą znajdować się poufne informacje, które nie powinny dostać się w niepowołane ręce. Na szczęście coraz więcej osób jest świadomych tego, jak ogromną wartość posiadają wrażliwe dane i dlaczego należy zapewnić im maksymalną ochronę.

Co zrobić, aby skutecznie zniszczyć dysk twardy wraz z zawartymi na nim informacjami? Najlepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom, którzy zajmują się usługami tego typu już od dłuższego czasu i skrupulatnie podchodzą do powierzonego im zadania! W HSM Recycling dbamy o to, aby każda usługa była wykonana od a do z. Do naszej pracy podchodzimy profesjonalnie, korzystając z zaawansowanego sprzętu oraz nowoczesnych technologii dla uzyskania najwyższej skuteczności.

Skuteczne niszczenie dysków twardych Warszawa

Istnieje wiele metod niszczenia dysków twardych, jednakże nie wszystkie zapewniają oczekiwane rezultaty i tym samym nie dają gwarancji skutecznego usunięcia zgromadzonych na dysku danych. W HSM Recycling stosujemy niezawodne metody niszczenia, które zapewniają pełną skuteczność i pozwalają trwale usunąć wrażliwe dane przechowywanie na dysku twardym. Ponieważ cały proces jest nagrywany, masz pewność, że usługa została wykonana kompletnie i profesjonalnie.

Dlaczego warto skorzystać z usług naszej firmy?

Jesteśmy doświadczonymi ekspertami w swojej dziedzinie. Wykonujemy usługi dla firm o różnych profilach działalności, jak i dla osób fizycznych, którym zależy na maksymalnym bezpieczeństwie wrażliwych danych. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak poważne zagrożenie stanowi wyciek poufnych informacji. Sytuacja ta może przynieść poważne konsekwencje zarówno dla firmy, jak i dla osoby prywatnej. Niewłaściwe przechowywanie danych lub nieskuteczne zniszczenie dysku twardego może doprowadzić do uzyskania cennych informacji przez niepowołane osoby, np. cyberprzestępców. Będąc w posiadaniu wrażliwych danych, przestępca może podszyć się pod inną osobę, skorzystać z jej karty płatniczej czy nawet zaciągnąć na nią kredyt. A zatem konsekwencje mogą być bardzo poważne.

Niszczenie dysków twardych Warszawa – postaw na profesjonalistów!

Jak można uchronić się przed kradzieżą danych osobowych oraz firmowych? Podstawą jest dbanie o bezpieczeństwo ich przechowywania, a w razie wymiany sprzętu w domu lub w firmie – skuteczne niszczenie dysków twardych. Nasza firma HSM Recycling zapewnia kompleksowe usługi w tej dziedzinie. Świadczymy usługi z zakresu utylizacji dysków HDD, SDD oraz innych nośników danych. Pracujemy na terenie Warszawy i okolic. Nasz zespół tworzą doświadczeni eksperci, którzy z pełnym zaangażowaniem wykonują swoją pracę. Wysoką jakość naszych usług najlepiej poświadczają uzyskane certyfikaty Polskiej Akademii Jakości. Interesuje Cię skuteczne niszczenie dysków twardych w Twojej firmie lub domu? Postaw na sprawdzonych profesjonalistów w tej dziedzinie! Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat procesu niszczenia dysków twardych lub masz pytania dotyczące naszej oferty, zapraszamy do kontaktu!

Kontakt z HSM Recycling

HSM Recycling Spółka Cywilna

ul. Mianowskiego 24/30
02-044 Warszawa

Sebatian Dudecki: 720-875-885
Hubert Dudecki: 513-138-109

Aktualności

Hakerzy przejmują dane użytkownicy Apple. Nie klikajcie w te linki!

Cyberprzestępcy niestety wykorzystują w swoich działaniach coraz bardziej złożone technologie, przez co w dużej mierze stale doskonalą swoje metody ataku. Przekonać się mogą o tym niestety użytkownicy sprzętów Apple. Ostatnio pojawiła się bowiem nowa groźba, szczególnie dotykająca użytkowników tej amerykańskiej firmy. Czym jest ta nowa metoda i jak możemy się przed nią chronić?

Ekologia cały czas na pierwszym miejscu. Nadchodzi era zielonych biurowców

Kwestie związane z ochroną środowiska z roku na rok stają się coraz bardziej palącym tematem. Firmy i instytucje, zdając sobie sprawę z konieczności działań proekologicznych, zaczynają inwestować w nowe technologie i strategie mające na celu zmniejszenie swojego wpływu na środowisko. Dlatego też, jak wynika z licznych badań inicjatywy z zakresu środowiska, społeczeństwa i zarządzania będą coraz ważniejsze zarówno dla inwestorów instytucjonalnych, akcjonariuszy, jak i otoczenia biznesowego firm. Jednym z obszarów, który zyskuje coraz większą uwagę, jest właśnie sektor biurowy.

Czym są dane wrażliwe i jak skutecznie zabezpieczyć je w firmie

W coraz to bardziej cyfrowym świecie ochrona danych wrażliwych w firmie staje się bez dwóch zdań priorytetem. Dane wrażliwe obejmują bowiem wszelkie informacje, które mogą zostać następnie wykorzystane do identyfikacji lub zidentyfikowania osoby fizycznej. Mogą to być, chociażby dane osobowe, finansowe, medyczne, informacje handlowe czy też wiele innych istotnych informacji. Niezależnie od rodzaju danych, ich niewłaściwe zabezpieczenie może prowadzić do poważnych konsekwencji, w tym wycieku danych, utraty zaufania klientów, sankcji prawnych i strat finansowych. Dlatego też skutecznie zabezpieczenie ich w każdej firmie powinno być priorytetem.

Zakaz sprzedaży plastikowych produktów - czym jest dyrektywa plastikowa?

W dzisiejszych czasach walka z plastikiem i innymi szkodliwymi związkami staje się priorytetem na całym świecie. Jednym z najnowszych kroków w tym kierunku jest wprowadzenie zakazu plastikowych naczyń i sztućców w kolejnym kraju. To nie tylko symboliczny gest, ale także znaczący krok w kierunku ochrony środowiska. Tym razem chodzi o Anglię, gdzie od października 2023 roku wszedł w życie zakaz używania jednorazowych plastikowych sztućców, talerzy, ale także styropianowych kubków czy pojemników na żywność. Wcześniej takie zakazy wprowadzono już w sąsiadującej Szkocji oraz Walii.

Podatek od plastiku - nowy obowiązek wchodzi w życie od początku roku

Od 1 stycznia 2024 roku obowiązuje nas nowy podatek od plastiku, który ma na celu ograniczenie zużycia tego materiału i ochronę środowiska. Podatek ten dotyczy producentów i importerów opakowań z tworzyw sztucznych, a także sprzedawców towarów w takich opakowaniach. Jak wpłynie on na nasze portfele i na gospodarkę? Jedno wiemy na pewno - za zakupy czy jedzenie na wynos zapłacimy więcej, bowiem należy doliczyć od 20 do 25 groszy za plastikowe opakowania. Właściciele biznesów z kolei będą musieli dbać o właściwy recykling.

Ochrona danych w samochodzie - raport o zbieraniu danych w samochodach

W dzisiejszym, coraz bardziej zautomatyzowanym świecie, samochody stają się również coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Jednakże w miarę jak technologia wchodzi w sferę motoryzacji, pojawiają się nowe wyzwania dotyczące ochrony danych. Raporty ostatnich lat wykazują, że nasze samochody gromadzą i przetwarzają ogromne ilości informacji na nasz temat, a ochrona tych danych pozostawia wiele do życzenia. Technologia stosowana w najnowszych autach nie rejestruje bowiem tylko informacji o lokalizacji i prędkości, ale także inne dane. Jakie więc kroki możemy podjąć, aby chronić naszą prywatność i bezpieczeństwo w motoryzacji?

Karty płatnicze z kukurydzy - nowość od Ekologicznego Banku Pocztowego

W miarę rosnącej naszej świadomości ekologiczna, coraz więcej instytucji finansowych podejmuje inicjatywy mające na celu zmniejszenie swojego wpływu na środowisko. Jednym z takich innowacyjnych kroków jest wprowadzenie kart płatniczych wykonanych z kukurydzy przez Bank Pocztowy. To zdecydowanie krok w dobrą stronę w dążeniu do bardziej zrównoważonego i przyjaznego dla środowiska systemu bankowości. Klienci banku będą mogli skorzystać z tej opcji już od 1 listopada 2023 roku. Skąd jednak wziął się taki pomysł na karty płatnicze właśnie z kukurydzy?

ekologiczny styl życia, dlaczego warto zacząć żyć ekologicznie z początkiem roku?

Nowy rok to czas, kiedy wielu z nas stawia sobie nowe cele i postanowienia. Może wśród nich jest też chęć zmiany swoich nawyków na bardziej przyjazne dla środowiska? Jeśli tak, to gratulacje, w końcu ekologiczny styl życia to nie tylko korzyść dla planety, ale też dla naszego zdrowia, samopoczucia i portfela. Jak jednak zacząć przygodę z ekologią i jakie kroki podjąć, aby zmniejszyć swój ślad węglowy, nie odmawiając sobie niczego, a wręcz czerpiąc przyjemność?

Bezpieczeństwo danych osobowych - jakie są zasady ochrony danych obywateli?

W ostatnich latach zagadnienia związane z bezpieczeństwem danych stały się jednym z najważniejszych wyzwań w erze cyfrowej. W odpowiedzi na rosnące zagrożenia i troskę o ochronę prywatności obywateli, rząd postanowił wprowadzić więc nowe rozwiązania, mające na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa danych. Już pod koniec 2023 roku, a konkretnie 17 listopada rozpoczął się proces związany z wdrożeniem odpowiednich zabezpieczeń, które mają nas w przyszłości ustrzec przed ewentualnymi konsekwencjami kradzieży tożsamości. Poniżej postaramy się zgłębić szczegóły I etapu nowego projektu, który ma zrewolucjonizować ochronę informacji obywateli.