Bezpłatne niszczenie dokumentów do 30.04.2024

Jak wygląda profesjonalne niszczenie dokumentów?

Prowadząc firmę bez dwóch zdań masz do czynienia z wieloma dokumentami – zarówno tymi aktualnymi, jak i archiwalnymi, które muszą być przez pewien czas przechowywane. Po czasie koniecznym dla zachowania dokumentów możemy jednak je zniszczyć, głównie w celu wygospodarowania miejsca na nowe dokumenty, czekające na archiwizację. Oczywiście możemy robić to samodzielnie lub zaangażować w czynności pracowników, ale musimy wówczas pamiętać o obowiązujących przepisach i pełnej tajemnicy zawodowej. Takie dokumenty możemy również oddać do specjalistycznej firmy, która zajmuje się profesjonalnym niszczenie archiwalnych dokumentów zgodnie z aktualnymi przepisami RODO.

Co, zanim dokumenty zostaną zniszczone?

Zanim dokonamy zniszczenia dokumentów, powinniśmy udać się do archiwum, a następnie przygotować i wydostać spośród stosów pozostałych dokumentów te, których termin wymaganego czasu przechowywania upłynął. Taką dokumentację umieszcza się w specjalnych workach archiwistycznych, w których to oczekują one na transport do profesjonalnej firmy zajmującej się utylizacją dokumentów. Warto pamiętać, że transport dokumentów to pierwsza z czynności, która wchodzi w skład profesjonalnego niszczenia dokumentów. Następnie trafiają one do miejsca, gdzie dyskretnie podlegają zniszczeniu. Dobór metody niszczenia dokumentów jest w dużej mierze uzależniony od stopnia ich poufności. Ważne by metoda była zgodna z obowiązująca obecnie normą DIN 66399.

Gdzie możemy profesjonalnie zniszczyć dokumenty?

Profesjonalne niszczenie dokumentów odbywa się w specjalnym miejscu, które jest przeznaczone wyłącznie w tym celu i należy ono do firmy zajmującej się specjalistycznym niszczeniem dokumentacji. Oczywiście wszelkie akta przewożone są samochodem z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa. W taki sam sposób odbywa się załadunek i rozładunek worków archiwistycznych. Pracownicy, którzy mają jakikolwiek kontakt z dokumentami, muszą być zaufanymi osobami, które na piśmie zobowiązały się do zachowania tajemnicy zawodowej. Co za tym idzie, dokumenty są utylizowane w miejscu, do którego nie ma wstępu nikt spoza wąskiego grona wspomnianych pracowników.

Jak przebiega proces niszczenia dokumentów?

Zanim dojdzie do jakichkolwiek działań, przeprowadzane są rozmowy, podczas których ustalone zostają potrzeby Klienta. Następnie podpisywana jest umowa, co często wiąże się z założeniem konta w systemie nadzorującym cały proces (dzięki temu możemy czuć się w pełni bezpiecznie). W dalszej kolejności dokonywany jest transport dokumentów z zachowaniem wszelkich procedur przewidzianych prawnie dla procedur, dotyczących akt z danymi osobowymi, medycznymi, urzędowymi czy prawnymi. Warto po raz kolejny wspomnieć, że do samochodu trafiają dokumenty spakowane w specjalne worki, a następnie są one transportowane w miejsce, gdzie finalnie zostaną zutylizowane. To właśnie w tym miejscu trafiają w końcu do specjalnej niszczarki, po czym Klient otrzymuje protokół z wykonanych czynności oraz certyfikat zniszczenia dokumentacji, będący zarazem potwierdzeniem wykonania wszystkich niezbędnych czynności.

Niszczenie odbywa się przy zastosowaniu wyłącznie najnowocześniejszych urządzeń, gwarantujących wysoką wydajność i niezawodziałania. Po wykonaniu prac pozostaje jeszcze do podjęcia jedna decyzja – co stanie się z resztkami papierów.

Ścinki powstające na skutek pracy niszczarki oddawane są do dyspozycji Klienta. Wówczas też możemy zażyczyć sobie zwrotu zniszczonych dokumentów – w takim wypadku są one do nas niezwłocznie transportowane. Z drugiej strony możemy również wydać polecenie całkowitej utylizacji resztek papieru lub oddania ich do recyklingu. Decyzję determinują najczęściej dane wrażliwe zawarte w owych dokumentach.

Kontakt z HSM Recycling

HSM Recycling Spółka Cywilna

ul. Mianowskiego 24/30
02-044 Warszawa

Sebatian Dudecki: 720-875-885
Hubert Dudecki: 513-138-109

Aktualności

Zakaz sprzedaży plastikowych produktów - czym jest dyrektywa plastikowa?

W dzisiejszych czasach walka z plastikiem i innymi szkodliwymi związkami staje się priorytetem na całym świecie. Jednym z najnowszych kroków w tym kierunku jest wprowadzenie zakazu plastikowych naczyń i sztućców w kolejnym kraju. To nie tylko symboliczny gest, ale także znaczący krok w kierunku ochrony środowiska. Tym razem chodzi o Anglię, gdzie od października 2023 roku wszedł w życie zakaz używania jednorazowych plastikowych sztućców, talerzy, ale także styropianowych kubków czy pojemników na żywność. Wcześniej takie zakazy wprowadzono już w sąsiadującej Szkocji oraz Walii.

Podatek od plastiku - nowy obowiązek wchodzi w życie od początku roku

Od 1 stycznia 2024 roku obowiązuje nas nowy podatek od plastiku, który ma na celu ograniczenie zużycia tego materiału i ochronę środowiska. Podatek ten dotyczy producentów i importerów opakowań z tworzyw sztucznych, a także sprzedawców towarów w takich opakowaniach. Jak wpłynie on na nasze portfele i na gospodarkę? Jedno wiemy na pewno - za zakupy czy jedzenie na wynos zapłacimy więcej, bowiem należy doliczyć od 20 do 25 groszy za plastikowe opakowania. Właściciele biznesów z kolei będą musieli dbać o właściwy recykling.

Ochrona danych w samochodzie - raport o zbieraniu danych w samochodach

W dzisiejszym, coraz bardziej zautomatyzowanym świecie, samochody stają się również coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Jednakże w miarę jak technologia wchodzi w sferę motoryzacji, pojawiają się nowe wyzwania dotyczące ochrony danych. Raporty ostatnich lat wykazują, że nasze samochody gromadzą i przetwarzają ogromne ilości informacji na nasz temat, a ochrona tych danych pozostawia wiele do życzenia. Technologia stosowana w najnowszych autach nie rejestruje bowiem tylko informacji o lokalizacji i prędkości, ale także inne dane. Jakie więc kroki możemy podjąć, aby chronić naszą prywatność i bezpieczeństwo w motoryzacji?

Karty płatnicze z kukurydzy - nowość od Ekologicznego Banku Pocztowego

W miarę rosnącej naszej świadomości ekologiczna, coraz więcej instytucji finansowych podejmuje inicjatywy mające na celu zmniejszenie swojego wpływu na środowisko. Jednym z takich innowacyjnych kroków jest wprowadzenie kart płatniczych wykonanych z kukurydzy przez Bank Pocztowy. To zdecydowanie krok w dobrą stronę w dążeniu do bardziej zrównoważonego i przyjaznego dla środowiska systemu bankowości. Klienci banku będą mogli skorzystać z tej opcji już od 1 listopada 2023 roku. Skąd jednak wziął się taki pomysł na karty płatnicze właśnie z kukurydzy?

ekologiczny styl życia, dlaczego warto zacząć żyć ekologicznie z początkiem roku?

Nowy rok to czas, kiedy wielu z nas stawia sobie nowe cele i postanowienia. Może wśród nich jest też chęć zmiany swoich nawyków na bardziej przyjazne dla środowiska? Jeśli tak, to gratulacje, w końcu ekologiczny styl życia to nie tylko korzyść dla planety, ale też dla naszego zdrowia, samopoczucia i portfela. Jak jednak zacząć przygodę z ekologią i jakie kroki podjąć, aby zmniejszyć swój ślad węglowy, nie odmawiając sobie niczego, a wręcz czerpiąc przyjemność?

Bezpieczeństwo danych osobowych - jakie są zasady ochrony danych obywateli?

W ostatnich latach zagadnienia związane z bezpieczeństwem danych stały się jednym z najważniejszych wyzwań w erze cyfrowej. W odpowiedzi na rosnące zagrożenia i troskę o ochronę prywatności obywateli, rząd postanowił wprowadzić więc nowe rozwiązania, mające na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa danych. Już pod koniec 2023 roku, a konkretnie 17 listopada rozpoczął się proces związany z wdrożeniem odpowiednich zabezpieczeń, które mają nas w przyszłości ustrzec przed ewentualnymi konsekwencjami kradzieży tożsamości. Poniżej postaramy się zgłębić szczegóły I etapu nowego projektu, który ma zrewolucjonizować ochronę informacji obywateli.

Czyszczenie dysku Windows 10 - jak oczyścić komputer ze śmieci

Komputery są już nieodłącznym towarzyszem w każdej firmie. Z biegiem czasu nagromadzone na nich pliki i śmieci mogą spowolnić działanie sprzętu. Czyszczenie dysku Windows 10 to skuteczny sposób na przywrócenie sprawnego funkcjonowania komputera. Jednak nie zawsze samo czyszczenie jest odpowiednim działaniem. W przypadku nagromadzenia dokumentów, a także po upływie ustawowego ich przechowywania, konieczne może być nawet niszczenie dysków. W niniejszym artykule dowiesz się, dlaczego warto regularnie przeprowadzać czyszczenie systemu Windows, a także jak to zrobić i kiedy niezbędne okaże się skorzystanie z utylizacji urządzeń elektronicznych w firmie!

Na święta nowy typ oszustwa. Tym razem na "wstrzymaną paczkę"

Święta Bożego Narodzenia to czas radości, prezentów i miłości. Niestety, to także okres, w którym oszuści intensyfikują swoje działania, wykorzystując świąteczny zgiełk i wzmożoną aktywność zakupową. Jednym z najnowszych trendów w dziedzinie oszustw internetowych jest tajemnicza "wstrzymana paczka". Od wielu dni możemy zaobserwować ten proceder, który dotyczy dwóch największych dostawców w naszym kraju, czyli inPost oraz Poczty Polskiej. Poniżej dokładnie przyjrzymy się tej nowej technice oszustw, omówimy, jak się przed nią bronić, a także dowiemy dowiemy się, dlaczego warto być szczególnie czujnym w okresie przedświątecznym.

Jakie odpady możemy poddać recyklingowi?

Recykling to kluczowy element dbania o naszą planetę i zachowanie zasobów naturalnych. Zrozumienie, jakie odpady możemy poddać recyklingowi, to w końcu nie tylko kwestia ekologii, ale także aktywnego zaangażowania każdego z nas w tworzenie zrównoważonej przyszłości.Warto mieć jednak świadomość, że nie wszystkie rodzaje odpadów możemy poddawać recyklingowi. Dlatego też poniżej postaramy się omówić najważniejsze aspekty z nim związane i przedstawić materiały, którym warto dawać „drugie życie”.