Bezpłatne niszczenie dokumentów do 31.07.2024

Hakerzy przejmują dane użytkownicy Apple. Nie klikajcie w te linki!

Cyberprzestępcy niestety wykorzystują w swoich działaniach coraz bardziej złożone technologie, przez co w dużej mierze stale doskonalą swoje metody ataku. Przekonać się mogą o tym niestety użytkownicy sprzętów Apple. Ostatnio pojawiła się bowiem nowa groźba, szczególnie dotykająca użytkowników tej amerykańskiej firmy. Czym jest ta nowa metoda i jak możemy się przed nią chronić?

Odkrycie Raportu KrebsOnSecurity

Ostatnie doniesienia ze świata cyberprzestępczości przynoszą nowe wyzwanie dla użytkowników sprzętu marki Apple. Według raportu KrebsOnSecurity, pojawiła się nowa metoda ataku, która stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa danych. Co takiego kryje się za tą nową strategią przestępców?

Atak jest skierowany głównie w stronę posiadaczy urządzeń Apple, takich jak komputery Mac, iPhone'y czy Apple Watche. Cyberprzestępcy wykorzystując najnowsze metody, generują natrętne powiadomienia, które stale bombardują użytkownika, sugerując konieczność zresetowania hasła. Przestępcy liczą na to, że w natłoku komunikatów użytkownik popełni błąd i kliknie w zainfekowane powiadomienie. To może się stać z roztargnienia lub w zwykłym zamiarze wyczyszczenia niechcianych wiadomości. Jednakże, skutki takiego kliknięcia mogą być katastrofalne, prowadzące do przejęcia konta i wrażliwych danych przez cyberprzestępców.

Zagrożenie dla Konta i bezpieczeństwa finansowego

Jeśli użytkownik nieświadomie kliknie w zainfekowane powiadomienie i zgodzi się na resetowanie hasła, cyberprzestępcy mogą przejąć pełną kontrolę nad jego kontem Apple ID oraz hasłem. Skutki takiej sytuacji mogą być katastrofalne, zwłaszcza jeśli na koncie przechowywane są poufne dane czy karty kredytowe.

Jedna z ofiar straciła w ten sposób 120 tysięcy złotych!

Przykładem dramatycznych konsekwencji podatności na ataki cyberprzestępców jest historia 72-letniej kobiety z Pomorza, która straciła ponad 120 tysięcy złotych. Podszywający się pod doradców finansowych oszuści skłonili ją do zainstalowania złośliwej aplikacji na swoim komputerze, co umożliwiło im przejęcie kontroli nad jej kontem bankowym.

Jak tłumaczy sprawę jeden z policjantów zajmujący się sprawą - Podczas rozmowy telefonicznej sprawcy zachęcili do inwestycji w kryptowaluty, nakłonili też kobietę do zainstalowania na swoim komputerze aplikacji pozwalającej na zdalny dostęp do jej urządzenia. W ten sposób mieli pomóc kobiecie w inwestycji.

Jak możemy przeciwdziałać takim cyberprzestępstwom?

W obliczu rosnącej liczby zaawansowanych ataków cyberprzestępczych, istotne jest podjęcie skutecznych środków zapobiegawczych w celu ochrony naszych danych i urządzeń przed ewentualnymi zagrożeniami. Przede wszystkim, należy zachować ostrożność i uważność podczas korzystania z internetu oraz otwierania podejrzanych wiadomości czy linków. Unikanie klikania w nieznane lub podejrzane powiadomienia może znacznie zmniejszyć ryzyko padnięcia ofiarą ataku.

Dodatkowo, ważne jest regularne aktualizowanie oprogramowania na naszych urządzeniach, w tym także systemów operacyjnych oraz aplikacji. Aktualizacje często zawierają poprawki bezpieczeństwa, które mogą zabezpieczyć nasze urządzenia przed znanymi lukami czy błędami, które mogłyby być wykorzystane przez cyberprzestępców.

Niezbędne jest ponadto korzystanie z silnych haseł oraz dwuskładnikowej weryfikacji tożsamości, szczególnie w przypadku kont bankowych czy innych kont zawierających dane wrażliwe. Regularna zmiana haseł oraz unikanie używania tych samych haseł do różnych kont również może zwiększyć bezpieczeństwo naszych danych.

Warto także zainwestować w oprogramowanie antywirusowe i zabezpieczyć swoje urządzenia za pomocą dedykowanych rozwiązań, które mogą wykryć i zneutralizować potencjalne zagrożenia cybernetyczne. Ostatecznie ogromne znaczenie mają edukacja i świadomość na temat zagrożeń cybernetycznych. Regularne informowanie się o nowych metodach ataku oraz podnoszenie swoich umiejętności w zakresie bezpieczeństwa internetowego może pomóc nam lepiej zrozumieć i unikać potencjalnych zagrożeń online. Dzięki temu możemy skuteczniej chronić siebie i nasze dane przed cyberprzestępcami, minimalizując ryzyko padnięcia ich ofiarą.

Kontakt z HSM Recycling

HSM Recycling Spółka Cywilna

ul. Mianowskiego 24/30
02-044 Warszawa

Sebatian Dudecki: 720-875-885
Hubert Dudecki: 513-138-109

Aktualności

Hakerzy przejmują dane użytkownicy Apple. Nie klikajcie w te linki!

Cyberprzestępcy niestety wykorzystują w swoich działaniach coraz bardziej złożone technologie, przez co w dużej mierze stale doskonalą swoje metody ataku. Przekonać się mogą o tym niestety użytkownicy sprzętów Apple. Ostatnio pojawiła się bowiem nowa groźba, szczególnie dotykająca użytkowników tej amerykańskiej firmy. Czym jest ta nowa metoda i jak możemy się przed nią chronić?

Ekologia cały czas na pierwszym miejscu. Nadchodzi era zielonych biurowców

Kwestie związane z ochroną środowiska z roku na rok stają się coraz bardziej palącym tematem. Firmy i instytucje, zdając sobie sprawę z konieczności działań proekologicznych, zaczynają inwestować w nowe technologie i strategie mające na celu zmniejszenie swojego wpływu na środowisko. Dlatego też, jak wynika z licznych badań inicjatywy z zakresu środowiska, społeczeństwa i zarządzania będą coraz ważniejsze zarówno dla inwestorów instytucjonalnych, akcjonariuszy, jak i otoczenia biznesowego firm. Jednym z obszarów, który zyskuje coraz większą uwagę, jest właśnie sektor biurowy.

Czym są dane wrażliwe i jak skutecznie zabezpieczyć je w firmie

W coraz to bardziej cyfrowym świecie ochrona danych wrażliwych w firmie staje się bez dwóch zdań priorytetem. Dane wrażliwe obejmują bowiem wszelkie informacje, które mogą zostać następnie wykorzystane do identyfikacji lub zidentyfikowania osoby fizycznej. Mogą to być, chociażby dane osobowe, finansowe, medyczne, informacje handlowe czy też wiele innych istotnych informacji. Niezależnie od rodzaju danych, ich niewłaściwe zabezpieczenie może prowadzić do poważnych konsekwencji, w tym wycieku danych, utraty zaufania klientów, sankcji prawnych i strat finansowych. Dlatego też skutecznie zabezpieczenie ich w każdej firmie powinno być priorytetem.

Zakaz sprzedaży plastikowych produktów - czym jest dyrektywa plastikowa?

W dzisiejszych czasach walka z plastikiem i innymi szkodliwymi związkami staje się priorytetem na całym świecie. Jednym z najnowszych kroków w tym kierunku jest wprowadzenie zakazu plastikowych naczyń i sztućców w kolejnym kraju. To nie tylko symboliczny gest, ale także znaczący krok w kierunku ochrony środowiska. Tym razem chodzi o Anglię, gdzie od października 2023 roku wszedł w życie zakaz używania jednorazowych plastikowych sztućców, talerzy, ale także styropianowych kubków czy pojemników na żywność. Wcześniej takie zakazy wprowadzono już w sąsiadującej Szkocji oraz Walii.

Podatek od plastiku - nowy obowiązek wchodzi w życie od początku roku

Od 1 stycznia 2024 roku obowiązuje nas nowy podatek od plastiku, który ma na celu ograniczenie zużycia tego materiału i ochronę środowiska. Podatek ten dotyczy producentów i importerów opakowań z tworzyw sztucznych, a także sprzedawców towarów w takich opakowaniach. Jak wpłynie on na nasze portfele i na gospodarkę? Jedno wiemy na pewno - za zakupy czy jedzenie na wynos zapłacimy więcej, bowiem należy doliczyć od 20 do 25 groszy za plastikowe opakowania. Właściciele biznesów z kolei będą musieli dbać o właściwy recykling.

Ochrona danych w samochodzie - raport o zbieraniu danych w samochodach

W dzisiejszym, coraz bardziej zautomatyzowanym świecie, samochody stają się również coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Jednakże w miarę jak technologia wchodzi w sferę motoryzacji, pojawiają się nowe wyzwania dotyczące ochrony danych. Raporty ostatnich lat wykazują, że nasze samochody gromadzą i przetwarzają ogromne ilości informacji na nasz temat, a ochrona tych danych pozostawia wiele do życzenia. Technologia stosowana w najnowszych autach nie rejestruje bowiem tylko informacji o lokalizacji i prędkości, ale także inne dane. Jakie więc kroki możemy podjąć, aby chronić naszą prywatność i bezpieczeństwo w motoryzacji?

Karty płatnicze z kukurydzy - nowość od Ekologicznego Banku Pocztowego

W miarę rosnącej naszej świadomości ekologiczna, coraz więcej instytucji finansowych podejmuje inicjatywy mające na celu zmniejszenie swojego wpływu na środowisko. Jednym z takich innowacyjnych kroków jest wprowadzenie kart płatniczych wykonanych z kukurydzy przez Bank Pocztowy. To zdecydowanie krok w dobrą stronę w dążeniu do bardziej zrównoważonego i przyjaznego dla środowiska systemu bankowości. Klienci banku będą mogli skorzystać z tej opcji już od 1 listopada 2023 roku. Skąd jednak wziął się taki pomysł na karty płatnicze właśnie z kukurydzy?

ekologiczny styl życia, dlaczego warto zacząć żyć ekologicznie z początkiem roku?

Nowy rok to czas, kiedy wielu z nas stawia sobie nowe cele i postanowienia. Może wśród nich jest też chęć zmiany swoich nawyków na bardziej przyjazne dla środowiska? Jeśli tak, to gratulacje, w końcu ekologiczny styl życia to nie tylko korzyść dla planety, ale też dla naszego zdrowia, samopoczucia i portfela. Jak jednak zacząć przygodę z ekologią i jakie kroki podjąć, aby zmniejszyć swój ślad węglowy, nie odmawiając sobie niczego, a wręcz czerpiąc przyjemność?

Bezpieczeństwo danych osobowych - jakie są zasady ochrony danych obywateli?

W ostatnich latach zagadnienia związane z bezpieczeństwem danych stały się jednym z najważniejszych wyzwań w erze cyfrowej. W odpowiedzi na rosnące zagrożenia i troskę o ochronę prywatności obywateli, rząd postanowił wprowadzić więc nowe rozwiązania, mające na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa danych. Już pod koniec 2023 roku, a konkretnie 17 listopada rozpoczął się proces związany z wdrożeniem odpowiednich zabezpieczeń, które mają nas w przyszłości ustrzec przed ewentualnymi konsekwencjami kradzieży tożsamości. Poniżej postaramy się zgłębić szczegóły I etapu nowego projektu, który ma zrewolucjonizować ochronę informacji obywateli.