Bezpłatne niszczenie dokumentów do 31.07.2024

Jaki VPN wybrać, aby dane firmy były bezpieczne?

W dobie rosnącej liczby zagrożeń cybernetycznych oraz zdalnej pracy ochrona danych firmowych staje się priorytetem.Jednym ze sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa danych jest korzystanie z usług VPN, co w polskim tłumaczeniu znaczy wirtualna sieć prywatna. W niniejszym wpisie odpowiemy na pytania, czy VPN jest bezpieczny, jaki serwer VPN wybrać oraz czy warto go stosować w firmie.

Czym jest VPN?

VPN to technologia, która pozwala na tworzenie szyfrowanego połączenia pomiędzy urządzeniem użytkownika a serwerem VPN. Dzięki temu cały ruch internetowy jest przekierowywany przez serwer VPN, co zapewnia anonimowość, bezpieczeństwo i prywatność w sieci. Korzystanie z VPN pozwala na ominięcie blokad regionalnych, ochronę danych przed podsłuchem oraz ukrycie rzeczywistego adresu IP użytkownika. 

Czy VPN jest bezpieczny?

Korzystanie z VPN jest bezpieczne, jednak poziom bezpieczeństwa zależy od tego, jaki VPN wybrać. Wpisując w wyszukiwarkę hasło: jaki serwer vpn wybrać należy brać pod uwagę przede wszystkim renomę i doświadczenie wybranego dostawcy. Takiego, który Tobie i Twojej organizacji  oferuje wysoki poziom szyfrowania oraz gwarantuje ochronę przed wyciekiem danych. VPN nie chroni przed wszystkimi zagrożeniami,  dlatego warto również zainwestować w oprogramowanie antywirusowe oraz inne narzędzia zabezpieczające.

Czym kierować się podczas wybierania VPN dla firmy?

Szukając odpowiedniego dostawcy VPN, warto sprawdzić, czy Twój potencjalny dostawca w tym temacie zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa dla danych firmowych. Spytaj się o to, czy wybrany VPN wykorzystuje silne szyfrowanie i protokoły bezpieczeństwa, takie jak OpenVPN, IKEv2 lub SSL/TLS. Jeśli tak, możesz rozważyć współpracę z w tym zakresie.

Zapewne w Twojej firmie czas jest na wagę złota. Zorientuj się, czy wybrany przez Ciebie partner w temacie VPN reaguje szybko na ewentualne problemy. Dobry VPN dla firm powinien mieć również dobrą obsługę klienta, która jest dostępna w razie jakichkolwiek problemów z działaniem systemu. Firmy potrzebują szybkiego i profesjonalnego wsparcia technicznego, aby uniknąć przerw w pracy i rozwiązywać problemy związane z VPN.

Podczas poszukiwania odpowiedzi na pytanie: jaki VPN wybrać forum warto również spytać o poziom szyfrowania danych. 256-bitowe szyfrowanie jest uważane za najwyższy dostępny poziom zabezpieczenia w VPN. To właśnie dzięki temu  dane osobowe i aktywność przeglądania użytkowników Twojej firmy są chronione przed atakami hakerów i innymi zagrożeniami. Eksperci są zgodni - szyfrowanie, o którym piszemy jest niezwykle trudne do złamania. Jeśli wybierzesz właśnie ten rodzaj zabezpieczenia, dane użytkowników będą bezpieczne i chronione.

Czy VPN dla firm jest bezpieczny i użyteczny?

VPN dla firm może być bardzo przydatnym narzędziem, szczególnie w przypadku firm, które nadal wykorzystują zdalną pracę. To rozwiązanie przyda się organizacjom, które korzystają z usług chmurowych. W przypadku takich przedsiębiorstw odpowiedź na pytanie: vpn, jaki wybrać? musi być twierdząca. 

Usługi VPN dla firm zwykle oferują dodatkowe funkcje, takie jak dedykowane serwery, wsparcie techniczne czy zarządzanie za pomocą centralnego panelu.

Korzystanie z VPN dla firm może pomóc w ochronie danych przed atakami hakerskimi, podsłuchem czy innymi rodzajami zagrożeń cybernetycznych. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że nie wszystkie usługi VPN są odpowiednie dla firm. Przed wyborem dostawcy i odpowiedzią na pytanie: jaki VPN wybrać?, dowiedz się, jakie funkcje są oferowane, jakie są opinie innych użytkowników oraz czy dostawca spełnia wszelkie wymagania związane z ochroną danych osobowych i aktualnym prawodawstwem.

Wiele firm, nawet pomimo tego, że odpowiedziało VPN jaki wybrać pozytywnie przerażają koszty rozwiązania. Pamiętaj jednak, że bezpieczeństwo danych firmowych to inwestycja, która może się opłacić zaraz po zakupie, zapobiegając incydentom związanym z utratą informacji, naruszeniem prywatności czy problemami, które mogą kosztować dużo więcej niż opłata za VPN.

Jeśli jeszcze masz wątpliwości co do tej kwestii, możesz spytać się przedstawicieli firm, których główną działalnością jest archiwizacja dokumentów oraz niszczenie dysków twardych. Oni powinni pomóc Ci rozwiać wszelkie wątpliwości.

Kontakt z HSM Recycling

HSM Recycling Spółka Cywilna

ul. Mianowskiego 24/30
02-044 Warszawa

Sebatian Dudecki: 720-875-885
Hubert Dudecki: 513-138-109

Aktualności

Hakerzy przejmują dane użytkownicy Apple. Nie klikajcie w te linki!

Cyberprzestępcy niestety wykorzystują w swoich działaniach coraz bardziej złożone technologie, przez co w dużej mierze stale doskonalą swoje metody ataku. Przekonać się mogą o tym niestety użytkownicy sprzętów Apple. Ostatnio pojawiła się bowiem nowa groźba, szczególnie dotykająca użytkowników tej amerykańskiej firmy. Czym jest ta nowa metoda i jak możemy się przed nią chronić?

Ekologia cały czas na pierwszym miejscu. Nadchodzi era zielonych biurowców

Kwestie związane z ochroną środowiska z roku na rok stają się coraz bardziej palącym tematem. Firmy i instytucje, zdając sobie sprawę z konieczności działań proekologicznych, zaczynają inwestować w nowe technologie i strategie mające na celu zmniejszenie swojego wpływu na środowisko. Dlatego też, jak wynika z licznych badań inicjatywy z zakresu środowiska, społeczeństwa i zarządzania będą coraz ważniejsze zarówno dla inwestorów instytucjonalnych, akcjonariuszy, jak i otoczenia biznesowego firm. Jednym z obszarów, który zyskuje coraz większą uwagę, jest właśnie sektor biurowy.

Czym są dane wrażliwe i jak skutecznie zabezpieczyć je w firmie

W coraz to bardziej cyfrowym świecie ochrona danych wrażliwych w firmie staje się bez dwóch zdań priorytetem. Dane wrażliwe obejmują bowiem wszelkie informacje, które mogą zostać następnie wykorzystane do identyfikacji lub zidentyfikowania osoby fizycznej. Mogą to być, chociażby dane osobowe, finansowe, medyczne, informacje handlowe czy też wiele innych istotnych informacji. Niezależnie od rodzaju danych, ich niewłaściwe zabezpieczenie może prowadzić do poważnych konsekwencji, w tym wycieku danych, utraty zaufania klientów, sankcji prawnych i strat finansowych. Dlatego też skutecznie zabezpieczenie ich w każdej firmie powinno być priorytetem.

Zakaz sprzedaży plastikowych produktów - czym jest dyrektywa plastikowa?

W dzisiejszych czasach walka z plastikiem i innymi szkodliwymi związkami staje się priorytetem na całym świecie. Jednym z najnowszych kroków w tym kierunku jest wprowadzenie zakazu plastikowych naczyń i sztućców w kolejnym kraju. To nie tylko symboliczny gest, ale także znaczący krok w kierunku ochrony środowiska. Tym razem chodzi o Anglię, gdzie od października 2023 roku wszedł w życie zakaz używania jednorazowych plastikowych sztućców, talerzy, ale także styropianowych kubków czy pojemników na żywność. Wcześniej takie zakazy wprowadzono już w sąsiadującej Szkocji oraz Walii.

Podatek od plastiku - nowy obowiązek wchodzi w życie od początku roku

Od 1 stycznia 2024 roku obowiązuje nas nowy podatek od plastiku, który ma na celu ograniczenie zużycia tego materiału i ochronę środowiska. Podatek ten dotyczy producentów i importerów opakowań z tworzyw sztucznych, a także sprzedawców towarów w takich opakowaniach. Jak wpłynie on na nasze portfele i na gospodarkę? Jedno wiemy na pewno - za zakupy czy jedzenie na wynos zapłacimy więcej, bowiem należy doliczyć od 20 do 25 groszy za plastikowe opakowania. Właściciele biznesów z kolei będą musieli dbać o właściwy recykling.

Ochrona danych w samochodzie - raport o zbieraniu danych w samochodach

W dzisiejszym, coraz bardziej zautomatyzowanym świecie, samochody stają się również coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Jednakże w miarę jak technologia wchodzi w sferę motoryzacji, pojawiają się nowe wyzwania dotyczące ochrony danych. Raporty ostatnich lat wykazują, że nasze samochody gromadzą i przetwarzają ogromne ilości informacji na nasz temat, a ochrona tych danych pozostawia wiele do życzenia. Technologia stosowana w najnowszych autach nie rejestruje bowiem tylko informacji o lokalizacji i prędkości, ale także inne dane. Jakie więc kroki możemy podjąć, aby chronić naszą prywatność i bezpieczeństwo w motoryzacji?

Karty płatnicze z kukurydzy - nowość od Ekologicznego Banku Pocztowego

W miarę rosnącej naszej świadomości ekologiczna, coraz więcej instytucji finansowych podejmuje inicjatywy mające na celu zmniejszenie swojego wpływu na środowisko. Jednym z takich innowacyjnych kroków jest wprowadzenie kart płatniczych wykonanych z kukurydzy przez Bank Pocztowy. To zdecydowanie krok w dobrą stronę w dążeniu do bardziej zrównoważonego i przyjaznego dla środowiska systemu bankowości. Klienci banku będą mogli skorzystać z tej opcji już od 1 listopada 2023 roku. Skąd jednak wziął się taki pomysł na karty płatnicze właśnie z kukurydzy?

ekologiczny styl życia, dlaczego warto zacząć żyć ekologicznie z początkiem roku?

Nowy rok to czas, kiedy wielu z nas stawia sobie nowe cele i postanowienia. Może wśród nich jest też chęć zmiany swoich nawyków na bardziej przyjazne dla środowiska? Jeśli tak, to gratulacje, w końcu ekologiczny styl życia to nie tylko korzyść dla planety, ale też dla naszego zdrowia, samopoczucia i portfela. Jak jednak zacząć przygodę z ekologią i jakie kroki podjąć, aby zmniejszyć swój ślad węglowy, nie odmawiając sobie niczego, a wręcz czerpiąc przyjemność?

Bezpieczeństwo danych osobowych - jakie są zasady ochrony danych obywateli?

W ostatnich latach zagadnienia związane z bezpieczeństwem danych stały się jednym z najważniejszych wyzwań w erze cyfrowej. W odpowiedzi na rosnące zagrożenia i troskę o ochronę prywatności obywateli, rząd postanowił wprowadzić więc nowe rozwiązania, mające na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa danych. Już pod koniec 2023 roku, a konkretnie 17 listopada rozpoczął się proces związany z wdrożeniem odpowiednich zabezpieczeń, które mają nas w przyszłości ustrzec przed ewentualnymi konsekwencjami kradzieży tożsamości. Poniżej postaramy się zgłębić szczegóły I etapu nowego projektu, który ma zrewolucjonizować ochronę informacji obywateli.