Bezpłatne niszczenie dokumentów do 31.05.2024

Ekologiczny Bank Pocztowy - proponuje karty z kukurydzy

W miarę rosnącej naszej świadomości ekologiczna, coraz więcej instytucji finansowych podejmuje inicjatywy mające na celu zmniejszenie swojego wpływu na środowisko. Jednym z takich innowacyjnych kroków jest wprowadzenie kart płatniczych wykonanych z kukurydzy przez Bank Pocztowy. To zdecydowanie krok w dobrą stronę w dążeniu do bardziej zrównoważonego i przyjaznego dla środowiska systemu bankowości. Klienci banku będą mogli skorzystać z tej opcji już od 1 listopada 2023 roku. Skąd jednak wziął się taki pomysł na karty płatnicze właśnie z kukurydzy?

Kukurydzane karty płatnicze - Czym jest ten ekologiczny trend?

Ekologiczne karty płatnicze wykonane z kukurydzy to jak już informowaliśmy na wstępie innowacyjne rozwiązanie, które ma na celu zredukowanie negatywnego wpływu produkcji tradycyjnych plastikowych kart na środowisko. Tradycyjne karty kredytowe i debetowe są zazwyczaj wykonane z PVC, materiału opartego o ropę naftową, co wiąże się z emisją dwutlenku węgla i zanieczyszczeniem środowiska.

Kukurydzane karty płatnicze, jak sugeruje nazwa, wykonuje się z materiału pochodzenia roślinnego, jakim jest skrobia kukurydziana. To biodegradowalny materiał, który jest o wiele bardziej przyjazny dla środowiska aniżeli plastik. Warto zrozumieć, dlaczego ekologiczne karty z kukurydzy są ważnym krokiem w stronę zrównoważonego rozwoju bankowości.

Korzyści Ekologicznych Kart Płatniczych z Kukurydzy:

 • Mniejszy wpływ na środowisko: Najważniejszą korzyścią ekologicznych kart z kukurydzy jest znacznie mniejszy wpływ na środowisko naturalne. Plastikowa produkcja kart tradycyjnych wiąże się z emisją gazów cieplarnianych, zużyciem surowców i problemami z utylizacją odpadów. Kukurydzane karty są biodegradowalne, co oznacza, że mogą ulec rozkładowi w naturalny sposób po ich odrzuceniu.
 • Redukcja zużycia energii: Wytwarzanie plastikowych kart płatniczych z PVC wymaga znacznej ilości energii. Kukurydzane karty są produkowane z wykorzystaniem bardziej energooszczędnych procesów, co dodatkowo redukuje emisję gazów cieplarnianych związaną z produkcją.
 • Mniej chemikaliów: Proces produkcji tradycyjnych plastikowych kart wymaga użycia różnych chemikaliów, które są potencjalnie toksyczne i mogą zanieczyszczać glebę czy też wodę. Kukurydzane karty są produkowane z kolei przy użyciu bardziej przyjaznych dla środowiska substancji chemicznych.
 • Wzrost świadomości ekologicznej: Wprowadzając ekologiczne karty płatnicze, Bank Pocztowy przyczynia się do wzrostu świadomości ekologicznej wśród swoich klientów i innych instytucji finansowych. To inspiruje do podejmowania bardziej zrównoważonych wyborów, także w innych aspektach życia.
 • Dlaczego Bank Pocztowy wybiera ekologiczne karty z kukurydzy?

  Bank Pocztowy jest jednym z pierwszych banków w Polsce, który postawił na ekologiczne karty płatnicze wykonane z kukurydzy. Decyzja ta wynika z zaangażowania banku w ochronę środowiska oraz zrozumienia rosnącej potrzeby działań proekologicznych w sektorze finansowym.

  Przechodząc na ekologiczne karty z kukurydzy, Bank Pocztowy podejmuje również kilka innych kluczowych kroków. Zaliczamy do nich bez dwóch zdań:

 • Odpowiedzialność środowiskową: Bank Pocztowy pokazuje, że jest odpowiedzialnym podmiotem, dbającym o ochronę środowiska. To stanowi przykład dla innych instytucji finansowych i może zachęcić je do podejmowania podobnych działań.
 • Innowację: Wykorzystanie kukurydzanych kart płatniczych to innowacyjne rozwiązanie, które może przyciągnąć klientów zainteresowanych ekologią i zrównoważonym stylem życia.
 • Lepszą praktykę: Wdrażając ekologiczne karty płatnicze, Bank Pocztowy wprowadza do praktyki bankowej lepsze standardy zrównoważonego rozwoju.
 • Jakie są najbliższe wyzwania i perspektywy?

  Mimo że ekologiczne karty płatnicze z kukurydzy są krokiem w dobrą stronę, istnieją pewne wyzwania. Produkcja takich kart jest bowiem obecnie droższa niż tradycyjnych kart plastikowych, co może wpłynąć na koszty banków i klientów. Jednak z biegiem czasu i rosnącym zapotrzebowaniem na produkty ekologiczne, koszty produkcji mogą spadać.

  Perspektywy ekologicznych kart płatniczych są z kolei obiecujące. Rosnąca świadomość ekologiczna konsumentów sprawia, że coraz więcej osób chce dokonywać zrównoważonych wyborów, nawet w bankowości. Inne instytucje finansowe mogą zatem podążyć śladem Banku Pocztowego i wprowadzać ekologiczne rozwiązania do swoich ofert.

  Kontakt z HSM Recycling

  HSM Recycling Spółka Cywilna

  ul. Mianowskiego 24/30
  02-044 Warszawa

  Sebatian Dudecki: 720-875-885
  Hubert Dudecki: 513-138-109

  Aktualności

  Hakerzy przejmują dane użytkownicy Apple. Nie klikajcie w te linki!

  Cyberprzestępcy niestety wykorzystują w swoich działaniach coraz bardziej złożone technologie, przez co w dużej mierze stale doskonalą swoje metody ataku. Przekonać się mogą o tym niestety użytkownicy sprzętów Apple. Ostatnio pojawiła się bowiem nowa groźba, szczególnie dotykająca użytkowników tej amerykańskiej firmy. Czym jest ta nowa metoda i jak możemy się przed nią chronić?

  Ekologia cały czas na pierwszym miejscu. Nadchodzi era zielonych biurowców

  Kwestie związane z ochroną środowiska z roku na rok stają się coraz bardziej palącym tematem. Firmy i instytucje, zdając sobie sprawę z konieczności działań proekologicznych, zaczynają inwestować w nowe technologie i strategie mające na celu zmniejszenie swojego wpływu na środowisko. Dlatego też, jak wynika z licznych badań inicjatywy z zakresu środowiska, społeczeństwa i zarządzania będą coraz ważniejsze zarówno dla inwestorów instytucjonalnych, akcjonariuszy, jak i otoczenia biznesowego firm. Jednym z obszarów, który zyskuje coraz większą uwagę, jest właśnie sektor biurowy.

  Czym są dane wrażliwe i jak skutecznie zabezpieczyć je w firmie

  W coraz to bardziej cyfrowym świecie ochrona danych wrażliwych w firmie staje się bez dwóch zdań priorytetem. Dane wrażliwe obejmują bowiem wszelkie informacje, które mogą zostać następnie wykorzystane do identyfikacji lub zidentyfikowania osoby fizycznej. Mogą to być, chociażby dane osobowe, finansowe, medyczne, informacje handlowe czy też wiele innych istotnych informacji. Niezależnie od rodzaju danych, ich niewłaściwe zabezpieczenie może prowadzić do poważnych konsekwencji, w tym wycieku danych, utraty zaufania klientów, sankcji prawnych i strat finansowych. Dlatego też skutecznie zabezpieczenie ich w każdej firmie powinno być priorytetem.

  Zakaz sprzedaży plastikowych produktów - czym jest dyrektywa plastikowa?

  W dzisiejszych czasach walka z plastikiem i innymi szkodliwymi związkami staje się priorytetem na całym świecie. Jednym z najnowszych kroków w tym kierunku jest wprowadzenie zakazu plastikowych naczyń i sztućców w kolejnym kraju. To nie tylko symboliczny gest, ale także znaczący krok w kierunku ochrony środowiska. Tym razem chodzi o Anglię, gdzie od października 2023 roku wszedł w życie zakaz używania jednorazowych plastikowych sztućców, talerzy, ale także styropianowych kubków czy pojemników na żywność. Wcześniej takie zakazy wprowadzono już w sąsiadującej Szkocji oraz Walii.

  Podatek od plastiku - nowy obowiązek wchodzi w życie od początku roku

  Od 1 stycznia 2024 roku obowiązuje nas nowy podatek od plastiku, który ma na celu ograniczenie zużycia tego materiału i ochronę środowiska. Podatek ten dotyczy producentów i importerów opakowań z tworzyw sztucznych, a także sprzedawców towarów w takich opakowaniach. Jak wpłynie on na nasze portfele i na gospodarkę? Jedno wiemy na pewno - za zakupy czy jedzenie na wynos zapłacimy więcej, bowiem należy doliczyć od 20 do 25 groszy za plastikowe opakowania. Właściciele biznesów z kolei będą musieli dbać o właściwy recykling.

  Ochrona danych w samochodzie - raport o zbieraniu danych w samochodach

  W dzisiejszym, coraz bardziej zautomatyzowanym świecie, samochody stają się również coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Jednakże w miarę jak technologia wchodzi w sferę motoryzacji, pojawiają się nowe wyzwania dotyczące ochrony danych. Raporty ostatnich lat wykazują, że nasze samochody gromadzą i przetwarzają ogromne ilości informacji na nasz temat, a ochrona tych danych pozostawia wiele do życzenia. Technologia stosowana w najnowszych autach nie rejestruje bowiem tylko informacji o lokalizacji i prędkości, ale także inne dane. Jakie więc kroki możemy podjąć, aby chronić naszą prywatność i bezpieczeństwo w motoryzacji?

  Karty płatnicze z kukurydzy - nowość od Ekologicznego Banku Pocztowego

  W miarę rosnącej naszej świadomości ekologiczna, coraz więcej instytucji finansowych podejmuje inicjatywy mające na celu zmniejszenie swojego wpływu na środowisko. Jednym z takich innowacyjnych kroków jest wprowadzenie kart płatniczych wykonanych z kukurydzy przez Bank Pocztowy. To zdecydowanie krok w dobrą stronę w dążeniu do bardziej zrównoważonego i przyjaznego dla środowiska systemu bankowości. Klienci banku będą mogli skorzystać z tej opcji już od 1 listopada 2023 roku. Skąd jednak wziął się taki pomysł na karty płatnicze właśnie z kukurydzy?

  ekologiczny styl życia, dlaczego warto zacząć żyć ekologicznie z początkiem roku?

  Nowy rok to czas, kiedy wielu z nas stawia sobie nowe cele i postanowienia. Może wśród nich jest też chęć zmiany swoich nawyków na bardziej przyjazne dla środowiska? Jeśli tak, to gratulacje, w końcu ekologiczny styl życia to nie tylko korzyść dla planety, ale też dla naszego zdrowia, samopoczucia i portfela. Jak jednak zacząć przygodę z ekologią i jakie kroki podjąć, aby zmniejszyć swój ślad węglowy, nie odmawiając sobie niczego, a wręcz czerpiąc przyjemność?

  Bezpieczeństwo danych osobowych - jakie są zasady ochrony danych obywateli?

  W ostatnich latach zagadnienia związane z bezpieczeństwem danych stały się jednym z najważniejszych wyzwań w erze cyfrowej. W odpowiedzi na rosnące zagrożenia i troskę o ochronę prywatności obywateli, rząd postanowił wprowadzić więc nowe rozwiązania, mające na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa danych. Już pod koniec 2023 roku, a konkretnie 17 listopada rozpoczął się proces związany z wdrożeniem odpowiednich zabezpieczeń, które mają nas w przyszłości ustrzec przed ewentualnymi konsekwencjami kradzieży tożsamości. Poniżej postaramy się zgłębić szczegóły I etapu nowego projektu, który ma zrewolucjonizować ochronę informacji obywateli.