Bezpłatne niszczenie dokumentów do 31.07.2024

Piosenka, która niszczy dysk? Tak, to możliwe!

Puszczanie utworu "Rhythm Nation" Janet Jackson potrafiło niszczyć niektóre modele laptopów oraz dysków twardych! To nie żart – informacje potwierdził bowiem główny inżynier oprogramowania w Microsoft, Raymond Chen. Oczywiście nie mówimy o aktualnych laptopach, ale o tych wyprodukowanych około 2005 roku. Co więcej, Chen wyjaśnił także, w jaki sposób puszczenie piosenki „Rhythm Nation” uszkadzało dyski twarde i doprowadzało do awarii komputerów. Puszczanie utworu "Rhythm Nation" Janet Jackson potrafiło niszczyć niektóre modele laptopów oraz dysków twardych! To nie żart – informacje potwierdził bowiem główny inżynier oprogramowania w Microsoft, Raymond Chen. Oczywiście nie mówimy o aktualnych laptopach, ale o tych wyprodukowanych około 2005 roku. Co więcej, Chen wyjaśnił także, w jaki sposób puszczenie piosenki „Rhythm Nation” uszkadzało dyski twarde i doprowadzało do awarii komputerów.

Utwór „Rhythm Nation” został wydany przez Janet Jackson w 1989 roku, kiedy to wokalistka osiągnęła największą popularność i była nazywana gwiazdą kobiecego popu. Jak się okazało po latach, piosenki amerykańskiej wokalistki nie tylko podbijały listy światowych przebojów, ale również niszczyły komputery…

Piosenka, która niszczy dyski twarde

Historię niecodziennego, a wręcz niewyobrażalnego działania piosenki amerykańskiej gwiazdy popu – Janet Jackson dopiero niedawno przedstawił ówczesny główny inżynier oprogramowania Microsoftu Raymond Chen. Zwłoka szefostwa może dziwić tym bardziej, że z ujawnieniem tej informacji czekali prawie 17 lat! W wywiadzie dla brytyjskiego portalu muzycznego „New Musical Express” Raymond Chen przyznał, że z bliżej nieokreślonych przyczyn w przeszłości zauważono liczne awarie niektórych laptopów po odsłuchaniu piosenki „Rhythm Nation” Jak już wspomnieliśmy powyżej, problemy dotyczyły głównie komputerów wyprodukowanych około 2005 roku i używających systemu operacyjnego Windows XP.

Jak się finalnie okazało, niszczenie laptopów następowało na skutek poważnych awarii dysków twardych. Piosenka zawierała bowiem jedną z naturalnych częstotliwości dla dysków twardych o prędkości 5400 obrotów na minutę, których używali producenci. Teraz zapewne wiele osób zastanawia się, czym w ogóle jest owa częstotliwość rezonansowa. Otóż w ten sposób nazywamy zjawisko wywoływania drgania. Inaczej mówiąc, utwór „Rhythm Nation” wytwarzał takie fale dźwiękowe, które wywoływały takie same drgania powietrza, jak te, na których wibrowały dyski twardych niektórych producentów podczas normalnego użytkowania. W efekcie dochodziło do rezonansu i nasilania drgań w urządzeniu, co skutkowało awarią dysków, a następnie komputerów. W tej pory nie ujawniony jednak, którzy producenci wypuszczali na rynek dyski uległe piosence Jackson.

Wszystkiemu winien rezonans

Z czym można porównać zjawisko zachodzące podczas odtwarzania piosenki „Rhythm Nation”? Pozostając w branży muzycznej, z pewnością do śpiewu operowego. Może się bowiem zdarzyć tak, że śpiewak operowy wykonując utwór na danej, wysokiej częstotliwości jest w stanie doprowadzić do pęknięcia szyby. W praktyce oznacza to więc, że głośne puszczanie piosenki Janet Jackson mogło doprowadzić do awarii komputerów nie tylko tych, na których utwór był odtwarzany, ale także na laptopach leżących w pobliżu!

Uspokajający może być z kolei fakt, że jak przyznał Raymond Chen z Microsoftu, po zdiagnozowaniu problemu, szybko udało się go pozbyć. Producent obszedł błąd, dodając w laptopach niestandardowy filtr, który był w stanie wykrywać i następnie podmieniać niechciane częstotliwości podczas odtwarzania muzyki. Dzięki temu obecnie bez żadnych niemiłych konsekwencji możemy puszczać na swoich laptopach kultowy utwór amerykańskiej artystki.

Kontakt z HSM Recycling

HSM Recycling Spółka Cywilna

ul. Mianowskiego 24/30
02-044 Warszawa

Sebatian Dudecki: 720-875-885
Hubert Dudecki: 513-138-109

Aktualności

Hakerzy przejmują dane użytkownicy Apple. Nie klikajcie w te linki!

Cyberprzestępcy niestety wykorzystują w swoich działaniach coraz bardziej złożone technologie, przez co w dużej mierze stale doskonalą swoje metody ataku. Przekonać się mogą o tym niestety użytkownicy sprzętów Apple. Ostatnio pojawiła się bowiem nowa groźba, szczególnie dotykająca użytkowników tej amerykańskiej firmy. Czym jest ta nowa metoda i jak możemy się przed nią chronić?

Ekologia cały czas na pierwszym miejscu. Nadchodzi era zielonych biurowców

Kwestie związane z ochroną środowiska z roku na rok stają się coraz bardziej palącym tematem. Firmy i instytucje, zdając sobie sprawę z konieczności działań proekologicznych, zaczynają inwestować w nowe technologie i strategie mające na celu zmniejszenie swojego wpływu na środowisko. Dlatego też, jak wynika z licznych badań inicjatywy z zakresu środowiska, społeczeństwa i zarządzania będą coraz ważniejsze zarówno dla inwestorów instytucjonalnych, akcjonariuszy, jak i otoczenia biznesowego firm. Jednym z obszarów, który zyskuje coraz większą uwagę, jest właśnie sektor biurowy.

Czym są dane wrażliwe i jak skutecznie zabezpieczyć je w firmie

W coraz to bardziej cyfrowym świecie ochrona danych wrażliwych w firmie staje się bez dwóch zdań priorytetem. Dane wrażliwe obejmują bowiem wszelkie informacje, które mogą zostać następnie wykorzystane do identyfikacji lub zidentyfikowania osoby fizycznej. Mogą to być, chociażby dane osobowe, finansowe, medyczne, informacje handlowe czy też wiele innych istotnych informacji. Niezależnie od rodzaju danych, ich niewłaściwe zabezpieczenie może prowadzić do poważnych konsekwencji, w tym wycieku danych, utraty zaufania klientów, sankcji prawnych i strat finansowych. Dlatego też skutecznie zabezpieczenie ich w każdej firmie powinno być priorytetem.

Zakaz sprzedaży plastikowych produktów - czym jest dyrektywa plastikowa?

W dzisiejszych czasach walka z plastikiem i innymi szkodliwymi związkami staje się priorytetem na całym świecie. Jednym z najnowszych kroków w tym kierunku jest wprowadzenie zakazu plastikowych naczyń i sztućców w kolejnym kraju. To nie tylko symboliczny gest, ale także znaczący krok w kierunku ochrony środowiska. Tym razem chodzi o Anglię, gdzie od października 2023 roku wszedł w życie zakaz używania jednorazowych plastikowych sztućców, talerzy, ale także styropianowych kubków czy pojemników na żywność. Wcześniej takie zakazy wprowadzono już w sąsiadującej Szkocji oraz Walii.

Podatek od plastiku - nowy obowiązek wchodzi w życie od początku roku

Od 1 stycznia 2024 roku obowiązuje nas nowy podatek od plastiku, który ma na celu ograniczenie zużycia tego materiału i ochronę środowiska. Podatek ten dotyczy producentów i importerów opakowań z tworzyw sztucznych, a także sprzedawców towarów w takich opakowaniach. Jak wpłynie on na nasze portfele i na gospodarkę? Jedno wiemy na pewno - za zakupy czy jedzenie na wynos zapłacimy więcej, bowiem należy doliczyć od 20 do 25 groszy za plastikowe opakowania. Właściciele biznesów z kolei będą musieli dbać o właściwy recykling.

Ochrona danych w samochodzie - raport o zbieraniu danych w samochodach

W dzisiejszym, coraz bardziej zautomatyzowanym świecie, samochody stają się również coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Jednakże w miarę jak technologia wchodzi w sferę motoryzacji, pojawiają się nowe wyzwania dotyczące ochrony danych. Raporty ostatnich lat wykazują, że nasze samochody gromadzą i przetwarzają ogromne ilości informacji na nasz temat, a ochrona tych danych pozostawia wiele do życzenia. Technologia stosowana w najnowszych autach nie rejestruje bowiem tylko informacji o lokalizacji i prędkości, ale także inne dane. Jakie więc kroki możemy podjąć, aby chronić naszą prywatność i bezpieczeństwo w motoryzacji?

Karty płatnicze z kukurydzy - nowość od Ekologicznego Banku Pocztowego

W miarę rosnącej naszej świadomości ekologiczna, coraz więcej instytucji finansowych podejmuje inicjatywy mające na celu zmniejszenie swojego wpływu na środowisko. Jednym z takich innowacyjnych kroków jest wprowadzenie kart płatniczych wykonanych z kukurydzy przez Bank Pocztowy. To zdecydowanie krok w dobrą stronę w dążeniu do bardziej zrównoważonego i przyjaznego dla środowiska systemu bankowości. Klienci banku będą mogli skorzystać z tej opcji już od 1 listopada 2023 roku. Skąd jednak wziął się taki pomysł na karty płatnicze właśnie z kukurydzy?

ekologiczny styl życia, dlaczego warto zacząć żyć ekologicznie z początkiem roku?

Nowy rok to czas, kiedy wielu z nas stawia sobie nowe cele i postanowienia. Może wśród nich jest też chęć zmiany swoich nawyków na bardziej przyjazne dla środowiska? Jeśli tak, to gratulacje, w końcu ekologiczny styl życia to nie tylko korzyść dla planety, ale też dla naszego zdrowia, samopoczucia i portfela. Jak jednak zacząć przygodę z ekologią i jakie kroki podjąć, aby zmniejszyć swój ślad węglowy, nie odmawiając sobie niczego, a wręcz czerpiąc przyjemność?

Bezpieczeństwo danych osobowych - jakie są zasady ochrony danych obywateli?

W ostatnich latach zagadnienia związane z bezpieczeństwem danych stały się jednym z najważniejszych wyzwań w erze cyfrowej. W odpowiedzi na rosnące zagrożenia i troskę o ochronę prywatności obywateli, rząd postanowił wprowadzić więc nowe rozwiązania, mające na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa danych. Już pod koniec 2023 roku, a konkretnie 17 listopada rozpoczął się proces związany z wdrożeniem odpowiednich zabezpieczeń, które mają nas w przyszłości ustrzec przed ewentualnymi konsekwencjami kradzieży tożsamości. Poniżej postaramy się zgłębić szczegóły I etapu nowego projektu, który ma zrewolucjonizować ochronę informacji obywateli.