Bezpłatne niszczenie dokumentów do 30.04.2024

Nadchodzi rewolucja w świecie dysków SSD. Kluczem petabajt

Dyski SSD od lat zastępują klasyczne dyski twarde w komputerach i urządzeniach mobilnych, głównie dzięki swojej wyższej wydajności i szybszemu czasowi dostępu do danych. Jednak nadchodzi rewolucja, która może zmienić rynek dysków SSD na zawsze, a już na pewno na bardzo długo. To dyski twarde SSD o pojemności 1 petabajta, czyli 1024 terabajtów!

Czeka nas rewolucja dysków SSD

Dyski SSD już dziś oferują pojemności rzędu kilku terabajtów, co pozwala na przechowywanie dużych zbiorów danych. Jednak zastosowanie dysków SSD o pojemności 1 petabajta otworzy zupełnie nowe możliwości, może nie tyle dla użytkowników indywidualnych, co dla przedsiębiorstw.

Obecnie największe dyski SSD mają pojemność sięgającą kilku terabajtów, a ich cena jest zwykle bardzo wysoka. Jednak najnowsze technologie mają pozwolić na produkcję dysków SSD o znacznie większej pojemności, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów produkcji. To oznacza, że wkrótce takie dyski będą dostępne dla praktycznie każdego użytkownika!

Zastosowania dysków SSD o pojemności 1 petabajta

Dyski SSD o pojemności 1 petabajta mogą mieć szerokie zastosowanie, głównie w ogromnym biznesie. Oto kilka przykładów:

 • Przechowywanie danych w chmurze – dzięki dyskom SSD o tak dużej pojemności, możliwe będzie przechowywanie dużych zbiorów danych w chmurze, co z kolei umożliwi szybki dostęp do danych z każdego miejsca na świecie.
 • Wideo na żądanie – dyski SSD o pojemności 1 petabajta mogą być używane do przechowywania filmów i seriali, które użytkownicy mogą oglądać na żądanie.
 • Superkomputery – dysk SSD o tak dużej pojemności to idealne rozwiązanie dla superkomputerów, gdzie szybki czas dostępu do danych jest kluczowy dla wydajności systemu.
 • Archiwizacja danych – takie dyski SSD mogą być wykorzystane do długoterminowej archiwizacji danych, na przykład w sektorze medycznym czy finansowym.
 • Gry – dyski SSD mogą być używane do przechowywania dużych gier z wysoką jakością grafiki i dźwięku, co pozwala na szybsze ładowanie gier i większy komfort grania.
 • Technologie umożliwiające produkcję dysków SSD o pojemności 1 petabajta

  Wizja utworzenia tak ogromnego dysku SSD pojawiła się podczas tegorocznej konferencji China Flash Memory Market Summit, która ściągnęła wielu czołowych producentów z branży pamięci półprzewodnikowych. Wśród nich nie zabrakło światowego giganta, czyli Samsunga. To właśnie wiceprezes NAND Product Planning Group w Samsung Electronics – Kyungryun Kim poruszył temat "Re-evolution of Flash Memory and Towards a New Era".

  Kim podczas swojej wypowiedzi na konferencji omówił trzy poziomy technologii:

 • Skalowanie fizyczne,
 • Skalowanie logiczne,
 • Technologia pakietów.
 • Dodał, że owe technologie nie tylko ewoluują, ale są także w stanie zapewnić pojemność dysku rzędu 1 petabajta! Jak w każdej innowacyjnej teorii, tak i w tej jest jednak haczyk. Jak wspomniał wiceprezes NAND Product Planning Group nie będzie to możliwe w ciągu najbliższych 10 lat. Nie oznacza to jednak, że np. za 5 lat będziemy w stanie ujrzeć dyski o pojemności 512 terabajtów, co aktualnie również jest wielkością abstrakcyjną!

  Kontakt z HSM Recycling

  HSM Recycling Spółka Cywilna

  ul. Mianowskiego 24/30
  02-044 Warszawa

  Sebatian Dudecki: 720-875-885
  Hubert Dudecki: 513-138-109

  Aktualności

  Zakaz sprzedaży plastikowych produktów - czym jest dyrektywa plastikowa?

  W dzisiejszych czasach walka z plastikiem i innymi szkodliwymi związkami staje się priorytetem na całym świecie. Jednym z najnowszych kroków w tym kierunku jest wprowadzenie zakazu plastikowych naczyń i sztućców w kolejnym kraju. To nie tylko symboliczny gest, ale także znaczący krok w kierunku ochrony środowiska. Tym razem chodzi o Anglię, gdzie od października 2023 roku wszedł w życie zakaz używania jednorazowych plastikowych sztućców, talerzy, ale także styropianowych kubków czy pojemników na żywność. Wcześniej takie zakazy wprowadzono już w sąsiadującej Szkocji oraz Walii.

  Podatek od plastiku - nowy obowiązek wchodzi w życie od początku roku

  Od 1 stycznia 2024 roku obowiązuje nas nowy podatek od plastiku, który ma na celu ograniczenie zużycia tego materiału i ochronę środowiska. Podatek ten dotyczy producentów i importerów opakowań z tworzyw sztucznych, a także sprzedawców towarów w takich opakowaniach. Jak wpłynie on na nasze portfele i na gospodarkę? Jedno wiemy na pewno - za zakupy czy jedzenie na wynos zapłacimy więcej, bowiem należy doliczyć od 20 do 25 groszy za plastikowe opakowania. Właściciele biznesów z kolei będą musieli dbać o właściwy recykling.

  Ochrona danych w samochodzie - raport o zbieraniu danych w samochodach

  W dzisiejszym, coraz bardziej zautomatyzowanym świecie, samochody stają się również coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Jednakże w miarę jak technologia wchodzi w sferę motoryzacji, pojawiają się nowe wyzwania dotyczące ochrony danych. Raporty ostatnich lat wykazują, że nasze samochody gromadzą i przetwarzają ogromne ilości informacji na nasz temat, a ochrona tych danych pozostawia wiele do życzenia. Technologia stosowana w najnowszych autach nie rejestruje bowiem tylko informacji o lokalizacji i prędkości, ale także inne dane. Jakie więc kroki możemy podjąć, aby chronić naszą prywatność i bezpieczeństwo w motoryzacji?

  Karty płatnicze z kukurydzy - nowość od Ekologicznego Banku Pocztowego

  W miarę rosnącej naszej świadomości ekologiczna, coraz więcej instytucji finansowych podejmuje inicjatywy mające na celu zmniejszenie swojego wpływu na środowisko. Jednym z takich innowacyjnych kroków jest wprowadzenie kart płatniczych wykonanych z kukurydzy przez Bank Pocztowy. To zdecydowanie krok w dobrą stronę w dążeniu do bardziej zrównoważonego i przyjaznego dla środowiska systemu bankowości. Klienci banku będą mogli skorzystać z tej opcji już od 1 listopada 2023 roku. Skąd jednak wziął się taki pomysł na karty płatnicze właśnie z kukurydzy?

  ekologiczny styl życia, dlaczego warto zacząć żyć ekologicznie z początkiem roku?

  Nowy rok to czas, kiedy wielu z nas stawia sobie nowe cele i postanowienia. Może wśród nich jest też chęć zmiany swoich nawyków na bardziej przyjazne dla środowiska? Jeśli tak, to gratulacje, w końcu ekologiczny styl życia to nie tylko korzyść dla planety, ale też dla naszego zdrowia, samopoczucia i portfela. Jak jednak zacząć przygodę z ekologią i jakie kroki podjąć, aby zmniejszyć swój ślad węglowy, nie odmawiając sobie niczego, a wręcz czerpiąc przyjemność?

  Bezpieczeństwo danych osobowych - jakie są zasady ochrony danych obywateli?

  W ostatnich latach zagadnienia związane z bezpieczeństwem danych stały się jednym z najważniejszych wyzwań w erze cyfrowej. W odpowiedzi na rosnące zagrożenia i troskę o ochronę prywatności obywateli, rząd postanowił wprowadzić więc nowe rozwiązania, mające na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa danych. Już pod koniec 2023 roku, a konkretnie 17 listopada rozpoczął się proces związany z wdrożeniem odpowiednich zabezpieczeń, które mają nas w przyszłości ustrzec przed ewentualnymi konsekwencjami kradzieży tożsamości. Poniżej postaramy się zgłębić szczegóły I etapu nowego projektu, który ma zrewolucjonizować ochronę informacji obywateli.

  Czyszczenie dysku Windows 10 - jak oczyścić komputer ze śmieci

  Komputery są już nieodłącznym towarzyszem w każdej firmie. Z biegiem czasu nagromadzone na nich pliki i śmieci mogą spowolnić działanie sprzętu. Czyszczenie dysku Windows 10 to skuteczny sposób na przywrócenie sprawnego funkcjonowania komputera. Jednak nie zawsze samo czyszczenie jest odpowiednim działaniem. W przypadku nagromadzenia dokumentów, a także po upływie ustawowego ich przechowywania, konieczne może być nawet niszczenie dysków. W niniejszym artykule dowiesz się, dlaczego warto regularnie przeprowadzać czyszczenie systemu Windows, a także jak to zrobić i kiedy niezbędne okaże się skorzystanie z utylizacji urządzeń elektronicznych w firmie!

  Na święta nowy typ oszustwa. Tym razem na "wstrzymaną paczkę"

  Święta Bożego Narodzenia to czas radości, prezentów i miłości. Niestety, to także okres, w którym oszuści intensyfikują swoje działania, wykorzystując świąteczny zgiełk i wzmożoną aktywność zakupową. Jednym z najnowszych trendów w dziedzinie oszustw internetowych jest tajemnicza "wstrzymana paczka". Od wielu dni możemy zaobserwować ten proceder, który dotyczy dwóch największych dostawców w naszym kraju, czyli inPost oraz Poczty Polskiej. Poniżej dokładnie przyjrzymy się tej nowej technice oszustw, omówimy, jak się przed nią bronić, a także dowiemy dowiemy się, dlaczego warto być szczególnie czujnym w okresie przedświątecznym.

  Jakie odpady możemy poddać recyklingowi?

  Recykling to kluczowy element dbania o naszą planetę i zachowanie zasobów naturalnych. Zrozumienie, jakie odpady możemy poddać recyklingowi, to w końcu nie tylko kwestia ekologii, ale także aktywnego zaangażowania każdego z nas w tworzenie zrównoważonej przyszłości.Warto mieć jednak świadomość, że nie wszystkie rodzaje odpadów możemy poddawać recyklingowi. Dlatego też poniżej postaramy się omówić najważniejsze aspekty z nim związane i przedstawić materiały, którym warto dawać „drugie życie”.