Bezpłatne niszczenie dokumentów do 31.07.2024

McDonald's w Polsce stawia na pełny recykling odpadów papierowych

McDonald's, jedna z największych na świecie sieci restauracji typu fast food, jest bardzo aktywnie zaangażowana w ochronę środowiska naturalnego. Firma zdecydowała się właśnie na wdrożenie nowego programu w Polsce, który ma na celu zmniejszenie ilości odpadów i promowanie pełnego recyklingu papierowych opakowań.

McDonald's na całym świecie zatrudnia ponad 1,7 miliona pracowników i obsługuje ponad 69 milionów klientów dziennie. W Polsce, gdzie sieć posiada ponad 500 restauracji, firma działa już od ponad 30 lat. Teraz McDonald's postanowił zainwestować w innowacyjny system recyklingu, który umożliwi przetwarzanie wszystkich papierowych opakowań, takich jak kartony, pudełka na frytki czy torebki na jedzenie.

Recykling jako sposób na zmniejszenie negatywnego wpływu na środowisko

W dzisiejszych czasach recykling stał się jednym z najważniejszych sposobów na ochronę środowiska naturalnego. Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie ilości odpadów i wykorzystanie ich ponownie do produkcji nowych produktów. W Polsce recykling stał się obowiązkowy w przypadku wielu rodzajów odpadów, w tym papierowych opakowań.

McDonald's przez ponad 30 lat swojego istnienia w Polsce. stworzył wiele innowacyjnych programów, które mają na celu poprawę jakości życia społeczeństwa i ochronę środowiska. Nowy program recyklingu papierowych opakowań jest kolejnym krokiem w kierunku zrównoważonego rozwoju i promowania proekologicznych zachowań.

Pełny recykling papierowych opakowań w McDonald's

Nowy program recyklingu w McDonald's polega na przetwarzaniu wszystkich papierowych opakowań, w tym kartonów, pudełek na frytki czy torebek na jedzenie. Firma zdecydowała się na wdrożenie innowacyjnego systemu, który umożliwi przetwarzanie tych odpadów na nowe produkty. McDonald's zaczyna od segregacji odpadów, które następnie są transportowane do specjalnych zakładów przetwarzających.

W Polsce McDonald's działa w partnerstwie z firmą SUEZ, która jest liderem w dziedzinie recyklingu i gospodarki odpadami. SUEZ dostarcza specjalistyczne pojemniki do segregacji odpadów, które są umieszczane w każdej restauracji McDonald's. Następnie te odpady są transportowane do zakładów przetwarzających, gdzie następuje sortowanie i przetwarzanie ich na nowe produkty.

Nowe produkty z odpadów

Dzięki nowemu programowi McDonald's przyczynia się do zmniejszenia ilości odpadów i ochrony środowiska naturalnego. Papierowe opakowania są przetwarzane na nowe produkty, takie jak papier toaletowy, ręczniki papierowe czy opakowania z tektury. Dzięki temu możliwe jest wykorzystanie odpadów do produkcji nowych, przydatnych produktów, co znacznie zmniejsza negatywny wpływ na środowisko naturalne. Co ciekawe akcja w Polsce, to nie jedyne innowacje wprowadzone przez światowego giganta w Europie. We Francji testowane są bowiem opakowania wielokrotnego użytku, z kolei w Niemczech wprowadzono kubki do napojów, które nadają się do ponownego wykorzystania.

McDonald's w Polsce stawia na zrównoważony rozwój

McDonald's to nie tylko jedna z największych sieci fast food na świecie, ale także firma, która od lat działa na rzecz zrównoważonego rozwoju. W Polsce McDonald's działa na podstawie trzech filarów zrównoważonego rozwoju, które obejmują ekologię, społeczność oraz zdrowie i dobre samopoczucie. Nowy program recyklingu papierowych opakowań jest kolejnym krokiem w kierunku realizacji tych filarów.

Firma od wielu lat działa na rzecz ochrony środowiska, promując proekologiczne zachowania wśród swoich pracowników i klientów. Wszystkie restauracje McDonald's w Polsce posiadają specjalne pojemniki do segregacji odpadów, a w większych miastach dostępne są także specjalne punkty zbierające zużyte baterie, zużyty sprzęt elektroniczny czy świetlówki

McDonald's dba także o swoich pracowników, oferując im wiele korzyści i możliwości rozwoju. Firma stawia na rozwój kompetencji i umiejętności swoich pracowników, oferując im szkolenia i możliwości awansu. Ponadto McDonald's angażuje się w społeczność lokalną, wspierając różne inicjatywy i organizacje charytatywne.

Kontakt z HSM Recycling

HSM Recycling Spółka Cywilna

ul. Mianowskiego 24/30
02-044 Warszawa

Sebatian Dudecki: 720-875-885
Hubert Dudecki: 513-138-109

Aktualności

Hakerzy przejmują dane użytkownicy Apple. Nie klikajcie w te linki!

Cyberprzestępcy niestety wykorzystują w swoich działaniach coraz bardziej złożone technologie, przez co w dużej mierze stale doskonalą swoje metody ataku. Przekonać się mogą o tym niestety użytkownicy sprzętów Apple. Ostatnio pojawiła się bowiem nowa groźba, szczególnie dotykająca użytkowników tej amerykańskiej firmy. Czym jest ta nowa metoda i jak możemy się przed nią chronić?

Ekologia cały czas na pierwszym miejscu. Nadchodzi era zielonych biurowców

Kwestie związane z ochroną środowiska z roku na rok stają się coraz bardziej palącym tematem. Firmy i instytucje, zdając sobie sprawę z konieczności działań proekologicznych, zaczynają inwestować w nowe technologie i strategie mające na celu zmniejszenie swojego wpływu na środowisko. Dlatego też, jak wynika z licznych badań inicjatywy z zakresu środowiska, społeczeństwa i zarządzania będą coraz ważniejsze zarówno dla inwestorów instytucjonalnych, akcjonariuszy, jak i otoczenia biznesowego firm. Jednym z obszarów, który zyskuje coraz większą uwagę, jest właśnie sektor biurowy.

Czym są dane wrażliwe i jak skutecznie zabezpieczyć je w firmie

W coraz to bardziej cyfrowym świecie ochrona danych wrażliwych w firmie staje się bez dwóch zdań priorytetem. Dane wrażliwe obejmują bowiem wszelkie informacje, które mogą zostać następnie wykorzystane do identyfikacji lub zidentyfikowania osoby fizycznej. Mogą to być, chociażby dane osobowe, finansowe, medyczne, informacje handlowe czy też wiele innych istotnych informacji. Niezależnie od rodzaju danych, ich niewłaściwe zabezpieczenie może prowadzić do poważnych konsekwencji, w tym wycieku danych, utraty zaufania klientów, sankcji prawnych i strat finansowych. Dlatego też skutecznie zabezpieczenie ich w każdej firmie powinno być priorytetem.

Zakaz sprzedaży plastikowych produktów - czym jest dyrektywa plastikowa?

W dzisiejszych czasach walka z plastikiem i innymi szkodliwymi związkami staje się priorytetem na całym świecie. Jednym z najnowszych kroków w tym kierunku jest wprowadzenie zakazu plastikowych naczyń i sztućców w kolejnym kraju. To nie tylko symboliczny gest, ale także znaczący krok w kierunku ochrony środowiska. Tym razem chodzi o Anglię, gdzie od października 2023 roku wszedł w życie zakaz używania jednorazowych plastikowych sztućców, talerzy, ale także styropianowych kubków czy pojemników na żywność. Wcześniej takie zakazy wprowadzono już w sąsiadującej Szkocji oraz Walii.

Podatek od plastiku - nowy obowiązek wchodzi w życie od początku roku

Od 1 stycznia 2024 roku obowiązuje nas nowy podatek od plastiku, który ma na celu ograniczenie zużycia tego materiału i ochronę środowiska. Podatek ten dotyczy producentów i importerów opakowań z tworzyw sztucznych, a także sprzedawców towarów w takich opakowaniach. Jak wpłynie on na nasze portfele i na gospodarkę? Jedno wiemy na pewno - za zakupy czy jedzenie na wynos zapłacimy więcej, bowiem należy doliczyć od 20 do 25 groszy za plastikowe opakowania. Właściciele biznesów z kolei będą musieli dbać o właściwy recykling.

Ochrona danych w samochodzie - raport o zbieraniu danych w samochodach

W dzisiejszym, coraz bardziej zautomatyzowanym świecie, samochody stają się również coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Jednakże w miarę jak technologia wchodzi w sferę motoryzacji, pojawiają się nowe wyzwania dotyczące ochrony danych. Raporty ostatnich lat wykazują, że nasze samochody gromadzą i przetwarzają ogromne ilości informacji na nasz temat, a ochrona tych danych pozostawia wiele do życzenia. Technologia stosowana w najnowszych autach nie rejestruje bowiem tylko informacji o lokalizacji i prędkości, ale także inne dane. Jakie więc kroki możemy podjąć, aby chronić naszą prywatność i bezpieczeństwo w motoryzacji?

Karty płatnicze z kukurydzy - nowość od Ekologicznego Banku Pocztowego

W miarę rosnącej naszej świadomości ekologiczna, coraz więcej instytucji finansowych podejmuje inicjatywy mające na celu zmniejszenie swojego wpływu na środowisko. Jednym z takich innowacyjnych kroków jest wprowadzenie kart płatniczych wykonanych z kukurydzy przez Bank Pocztowy. To zdecydowanie krok w dobrą stronę w dążeniu do bardziej zrównoważonego i przyjaznego dla środowiska systemu bankowości. Klienci banku będą mogli skorzystać z tej opcji już od 1 listopada 2023 roku. Skąd jednak wziął się taki pomysł na karty płatnicze właśnie z kukurydzy?

ekologiczny styl życia, dlaczego warto zacząć żyć ekologicznie z początkiem roku?

Nowy rok to czas, kiedy wielu z nas stawia sobie nowe cele i postanowienia. Może wśród nich jest też chęć zmiany swoich nawyków na bardziej przyjazne dla środowiska? Jeśli tak, to gratulacje, w końcu ekologiczny styl życia to nie tylko korzyść dla planety, ale też dla naszego zdrowia, samopoczucia i portfela. Jak jednak zacząć przygodę z ekologią i jakie kroki podjąć, aby zmniejszyć swój ślad węglowy, nie odmawiając sobie niczego, a wręcz czerpiąc przyjemność?

Bezpieczeństwo danych osobowych - jakie są zasady ochrony danych obywateli?

W ostatnich latach zagadnienia związane z bezpieczeństwem danych stały się jednym z najważniejszych wyzwań w erze cyfrowej. W odpowiedzi na rosnące zagrożenia i troskę o ochronę prywatności obywateli, rząd postanowił wprowadzić więc nowe rozwiązania, mające na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa danych. Już pod koniec 2023 roku, a konkretnie 17 listopada rozpoczął się proces związany z wdrożeniem odpowiednich zabezpieczeń, które mają nas w przyszłości ustrzec przed ewentualnymi konsekwencjami kradzieży tożsamości. Poniżej postaramy się zgłębić szczegóły I etapu nowego projektu, który ma zrewolucjonizować ochronę informacji obywateli.