Bezpłatne niszczenie dokumentów do 31.12.2022

Dyski z niezabezpieczonymi danymi wylądowały na aukcjach internetowych

Morgan Stanley zgodził się we wtorek zapłacić Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) – 35 milionów dolarów kary za naruszenia bezpieczeństwa danych, które obejmowały odsprzedanie niezaszyfrowanych dysków twardych z wycofanych centrów danych na serwisach aukcyjnych bez uprzedniego, proceduralnego wyczyszczenia.

Komisja stwierdziła, że niewłaściwa utylizacja tysięcy dysków twardych rozpoczęła się w 2016 r. kiedy Morgan Stanley zatrudniło firmę przeprowadzkową do przeniesienia infrastruktury, która nie posiadała stosownego doświadczenia w utylizacji nośników z danymi osobowymi. Firma przeprowadzkowa otrzymała 53 macierzy RAID, które łącznie zawierały około 1000 dysków twardych, a także usunęła około 8000 taśm z kopiami zapasowymi z jednego z centrów danych MSSB. Firma usługobiorcy odsprzedawała urządzenia innej firmie, która z kolej sprzedawała je na aukcjach internetowych. W 2017 r., ponad rok po zamknięciu centrum danych, urzędnicy Morgan Stanley otrzymali wiadomość e-mail od konsultanta IT w Oklahomie, informując ich, że dyski twarde, które kupił w serwisie aukcyjnym online, zawierają dane chronione, a dodatkowo większość macierzy nie miała włączonego szyfrowania pomimo, że ta opcja była programowo dostępna.

Nie przyznając ani nie zaprzeczając roszczeniom komisji SEC, przedstawiciele firmy zgodzili się z wtorkowym ustaleniem, że naruszyli oni zasady zabezpieczeń i usuwania zgodnie z amerykańskim rozporządzeniem S-P i zgodzili się zapłacić karę w wysokości 35 milionów dolarów.

A Wy jak dbacie o likwidację nośników?

żródło: https://sekurak.pl/dyski-z-niezabezpieczonymi-danymi-wyladowaly-na-aukcjach-internetowych-35-milionow-dolarow-grzywny-dla-morgan-stanley/

Kontakt z HSM Recycling

HSM Recycling Spółka Cywilna

ul. Mianowskiego 24/30
02-044 Warszawa

Sebatian Dudecki: 720-875-885
Hubert Dudecki: 513-138-109

Aktualności